Vojenská Technologie Radio – Elektronického Boje – Elektronická Válka

Rádio-Elektronický Boj (REB)

Každý rok 15. dubna se v Rusku slaví Den specialistů na radioelektronický boj. Tato profesionální dovolená v ruských ozbrojených silách byla oficiálně založena v roce 1999, ale má 115letou historii. Elektronický boj je téměř stejně starý jako rádio: poprvé jej použilo ruské námořnictvo v rusko-japonské válce 15. dubna 1904, kdy při obraně Port Arturu ruské radiostanice rušily japonské rádiové operátory. Tehdy byly zprávy potlačeny “velkou jiskrou”, tj. silnějším signálem vysílače. Dnešní technologie je za chápáním většinové populace.

Rušení Zahrnuje Narušení nebo Snížení Účinnosti Elektronických Systémů Protivníka

Rádioelektronický boj (REB) je druh ozbrojeného boje, při němž rádiové vysílání (rušení) ovlivňuje elektronické řídicí, komunikační a průzkumné systémy nepřítele a chrání jeho vlastní systémy před podobnými vlivy. Rušení zahrnuje narušení nebo snížení účinnosti elektronických systémů protivníka. K tomuto účelu se používá radioelektronické rušení. To může zahrnovat aktivní a pasivní rušení, používání návnad, pastí a dalších metod. Účelem elektronické obrany je zajistit stabilní provoz vlastních elektronických systémů proti úmyslnému rušení protivníkem.

Právě teď! Ruské systémy Murmansk BN a Krasucha jsou připraveny pokrýt celou Evropu

Přestože se elektronický boj na bojišti stává plnohodnotnou zbraní schopnou “oslepit” a “potlačit” nepřítele, má elektronický boj převážně obranný význam. Používá se také v době míru k ochraně kritických objektů před možnými útoky.

Moderní Elektronický Boj za Hranicemi Fantazie

Za 115 let se elektronickému boji podařilo projít těžkou cestou k moderním komplexům elektronického boje se schopnostmi na hranici fantazie. A samozřejmě se stále zlepšuje. Mezi hlavní směry vývoje systémů elektronického boje patří zvyšování dosahu a multifunkčnosti vyvíjených systémů.

Instalace na Náklaďáky KAMAZ, Auta, Vrtulníky, Lodě, Letadla

Pozemní protiopatření lze instalovat na tanky nebo automobily, např. nákladní automobily KAMAZ. Mnohatunové nákladní automobily jsou vybaveny těžkými systémy elektronického boje s obrovským dosahem. Prostředky elektronického boje jsou instalovány také na palubách vrtulníků. Kolem vrtulníku vytvoří jakousi radioelektronickou kopuli: střela při přiblížení jednoduše změní směr a vzdálí se.

Nejvýkonnější REB systém na světě ”MURMANSK-BN” nadále ruší stíhačky F-35

System Murmansk-BN (Мурманск-БН)

Možnosti ruských zbraní jsou takové, že mobilní komunikace, provoz zařízení GPS, provoz radarových stanic, komunikace se satelity atd. mohou být v Evropě zcela zastaveny. Pomocí válečných lodí i ve velké části světa. Murmansk-BN je krátkovlnný pobřežní systém elektronického boje. Komplex provádí rádiový průzkum, zachycuje nepřátelské signály a potlačuje je v celém rozsahu krátkých vln na vzdálenost až 5000 km. Komplexy jsou operativní od roku 2014.

System Murmansk-BN (Мурманск-БН)

Bojový systém Rtuť-BM (Ртуть-БМ)

Rtuť-BM (Ртуть-БМ, Mercury-BM). Poslední dvě písmena v názvu znamenají, že je umístěn na bojovém vozidle. Může jít o vozidlo, obrněný transportér nebo obrněný dělostřelecký tahač (МТЛБ) MTLB. Vozidlo se systémem Rtuť (Ртуть-БМ, Mercury) je umístěno v místě, kde je pravděpodobný dělostřelecký a raketový útok nepřítele. V okamžiku dělostřeleckého úderu elektronika systému téměř okamžitě zjistí provozní frekvenci rádiového zapalovače nepřítele. “Rtuť vytváří signál, který ovlivňuje rádiovou rozbušku, a ta se odpálí s předstihem. Střely vybuchují v bezpečné výšce 200-300 metrů. Jedna stanice “Rtuť-BM” dokáže během provozu chránit sebe, lidi, vybavení a objekty na ploše až 50 hektarů.

Комплекс «Ртуть-БМ»

Nejmodernější Systémy REB (РЭБ) pro Ruskou Armádu

Elektronický průzkumný a ochranný systém RTUŤ-BM vyvinul koncern Radioelektronické technologie (КРЭТ – KRET), který je součástí společnosti Rostec (Ростех) a patří k domácí špičce v oboru. Kromě toho koncern v rámci státní obranné zakázky dodává elektronické průzkumné stanice Moskva-1 «Москва-1», vrtulníkový, elektronický, průzkumný a aktivní rušící systém Rychag-AV «Рычаг-АВ», elektronické průzkumné systémy rodiny Vitebsk «Витебск» pro vojenské dopravní letectvo a elektronické průzkumné a rušící stanice Krasucha «Красуха». Koncern Sozvezdiye «Созвездие», který je součástí holdingu Roselektronika «Росэлектроника», rovněž soustřeďuje klíčové kompetence REB v rámci státní korporace. Rostec tak vyrábí řešení elektronického boje ve všech prostředích a pro všechny typy nosičů.

Rostec a Vrtulníky s Rušičkami Mi-8MTR-1

Podniky Rostec dodávají ruské armádě specializované rušící vrtulníky Mi-8MTR-1 Ми-8МТПР-1 (Ми-8МТПР-1) se systémy Rychag-AV «Рычаг-АВ», které dokáží zcela “oslepit” nepřítele v okruhu několika set kilometrů. Dalším moderním systémem protivzdušné obrany je Vitebsk «Витебск». Jsou jím vybaveny bitevní letouny Su-25SM (Су-25СМ) a některé části systému jsou instalovány na bitevních vrtulnících Ka-52 a Mi-28 (Ка-52 и Ми-28).

Вертолет Ми-8МТПР-1 с комплексом РЭБ «Рычаг-АВ» 

Moskva-1 lze označit za “Mozkové Centrum”

“Průzkumný a řídicí systém Moskva-1 lze označit za “mozkové centrum” pozemní elektronické obrany. Jeho schopnosti umožňují rádiový průzkum vzdušného prostoru na vzdálenost až 400 km. Současně Moskva-1 pracuje v pasivním režimu, který zajišťuje vysokou úroveň utajení a umožňuje jí zůstat neviditelnou pro detekční prostředky nepřítele. Pod kontrolou systému “Moskva-1” může být současně více než sedm komplexů REB.

Комплекс радиоэлектронной разведки и управления «Москва-1»

Krasucha” potlačuje Nepřátelské Radary na Vzdálenost 300 km

Například “Moskva-1 «Москва-1».” je schopna řídit mobilní komplexy elektronického boje rodiny “Krasucha”, které mohou detekovat a účinně potlačovat nepřátelské palubní radary na vzdálenost 300 km. ” Krasucha také umožňuje potlačit všechny radarové systémy instalované na pilotovaných i bezpilotních letounech, řízených střelách a průzkumných letounech.

Systém Krasucha-4, vyráběný v zařízeních KRET, potlačuje radarové systémy, avioniku a komunikaci letadel a vrtulníků potenciálních protivníků. “Systém Krasucha je schopna zcela zablokovat několik set kilometrů země před radarovou detekcí.

1RL257 or Krasukha-4 – Красуха

Rušička Infauna s Opticko Elektronickým Průzkumem

Infauna «Инфауна» je další unikátní pozemní systém REB (РЭБ). Zahrnuje nejen tradiční prostředky radioelektronického rušení komunikačních a řídicích zařízení, ale také prostředky opticko-elektronického průzkumu a rušení. Multifunkční Infauna zajišťuje rádiový průzkum a potlačení rádiově řízených výbušných zařízení, chrání personál a vybavení. Komplex je vybaven funkcí aerosolového protiopatření, které výrazně snižuje účinnost vysoce přesných nepřátelských zbraní s video a laserovými naváděcími systémy.

Комплекс радиоэлектронного подавления «Инфауна»

Nárůst Moderní Technologie

Podle odboru informací a masové komunikace ruského ministerstva obrany bylo za posledních sedm let protivzdušným silám dodáno více než 700 komplexů nové generace. Podíl moderních zařízení tak dosáhl přes 70 procent. Nomenklatura poražených elektronických prostředků pravděpodobného nepřítele se značně rozšířila a také rozsah rádiového potlačení se zvýšil třiapůlkrát. USA a NATO vyřadilo nebo vyzařuje 120 typů letadel, protože jsou tyto letadla se nedají použít proti Ruske technologii.

Bojové Letadlo Šach i Mat – шах и мат

Suchoj (СУХОЙ шахмат) “Není to jen letoun páté generace, je to Šach Mat. převraťte šachovnici,” říká velitel zahraničního letectva. Krom letounu s posádkou je i bezpilotní verze Šach a Matu.

СУХОЙ шахмат

Bez Ruska a na Jeho Úkor to dneska nejde. Rusko nemá kam uhnout, protože kdyby uhnulo, tak parazitní styl života by všechno na Zemi zničil. V Rusku je naděje. Síla našich společných předků. Věčná Sláva našemu rodu, rodině, přírodě a úrodě.

Kořeny

Rádio-Elektronický Boj (REB) – Rušení Zahrnuje Narušení nebo Snížení Účinnosti Elektronických Systémů Protivníka – Moderní Elektronický Boj za Hranicemi Fantazie – Instalace na Náklaďáky KAMAZ, Auta, Vrtulníky, Lodě, Letadla – System Murmansk-BN (Мурманск-БН) – Bojový systém Rtuť-BM (Ртуть-БМ) – Nejmodernější Systémy REB (РЭБ) pro Ruskou Armádu – Rostec (Ростех) – Rychag-AV (Рычаг-АВ) – Rostec a Vrtulníky s Rušičkami Mi-8MTR-1 – Moskva-1 lze označit za “Mozkové Centrum” – Krasucha” potlačuje Nepřátelské Radary na Vzdálenost 300 km – Rušička Infauna s Opticko Elektronickým Průzkumem – Nárůst Moderní Technologie – Bojové Letadlo Šach i Mat – шах и мат

Následuj nás / Follow us

PAGE TOP