Mikrovlny s Vysokým Výkonem – Elektromagnetické Pulzní Zbraně – E-Bomba

Mikrovlny s Vysokým Výkonem

Vysokovýkonné mikrovlny (High-Powered Microwaves, HPM) zahrnují dvě primární technologie. První z nich je elektromagnetická pulsní bomba (elektronická bomba, e-bomb, EMP). Dalším je mikrovlnné zesílení zesílené zářením (maser), které využívá technologii milimetrových vln. Obě zbraně produkují sílu v rozsahu megawattů.

Mají různé aplikace založené na jejich úrovni výkonu. Na nízkých úrovních mohou zmást senzory a na vyšších úrovních mohou spalovat elektronické obvody. Mohou narušit komunikační systémy a počítačové sítě. Používají se proti lidem nebo materiálům. Mnoho podrobností týkajících se HPM je klasifikováno.

Aktivní Systém Odmítnutí – Active Denial Systém

Ministerstvo obrany vyvinulo zbraň na ovládání davu, zařízení zvané jako Active Denial System (ADS). Více jak 55 států používá tento systém jako náhradu smrtelných zbraní. ADS pracuje tak, že střílí vysoko výkonný paprsek s vlnovými délkami až 95 GHz na cíl, člověka, dav – milimetrové zbraňové systémy, mikrovlnná radiace. Každý, kdo se chytí do paprsku, bude mít pocit, že jemu, jí hoří kůže. Mikrovlnná radiace okamžitě ohřeje vaši kůži na 55 °C. Vlivem účinků mikrovln se zmagnetizuje vaše krev, která obsahuje železo. Krev při vyšších mikrovlnných frekvencí přenáší náboj, radiaci dále do těla a tento pocit hoření pokračuje do vašich vnitřních orgánů, máte pocit, že jste v plamenech. Čim déle, tím víc energie, tím víc zdravotních rizik až případná smrt. Člověk reaguje již od první sekundy, když je v tomto radiačním paprsku. Po vypálení se paprsek zastaví nebo je možno načasovat paprsek za kolik sekund, minut se má vypnout. Dá se nastavit síla, frekvence a šířka radiace. Tato zbraň pracuje na frekvencích až 95GHz a 5G bude pracovat na stejných frekvencích.

Pokud máte smůlu, že budete stát, když vás 5G zasáhne, protože bude zrovna ve spojení s jiným vysokorychlostním zařízením 5G, budete mít podobné pocity. Větší frekvence, víc impulsů, více přenesených dat, satelity a některá pozemní 5g přenáší terabyty dat za sekundu.

Nové Elektromagnetické Zbraně na Frontě

Americké ministerstvo obrany vysvětluje: „Pocit se rozptýlí, když člověk vyskočí z paprsku.“ 5G i ADS vás pomocí fázového anténního pole může sledovat, takže nemusíte vyskočit. Pocit je natolik intenzivní, že způsobí téměř okamžité reflexní působení cíle k útěku z paprsku.“ Tato technologie může vyvolat dlouhodobé zdravotní rizika, nebo i smrt, to je důvod proč hodně států tuto technologii mají jako náhradu smrtelných zbraní.

Masér je podobný laseru, ale místo toho, aby využíval energii ze světelné části elektromagnetického spektra, využívá energii z rádiové části spektra, což je nižší frekvence. Masers existoval od roku 1950.

ADT (Active Denial Technology) je typ maseru, který pracuje v pásmu milimetrových vln. ADT vyvinula Raytheon Corporation ve spolupráci s US Air Force Research Laboratory (AFRL). Vývoj ADT byl otázkou úplného utajení po dobu asi 10 let a teprve v roce 2001 byla jeho existence odhalena v hlavních zprávách. Většina testů na lidech zůstává klasifikována.

Příkladem ADT je Active Denial System (ADS). Funguje primárně na frekvenci 95 GHz rádiového pásma elektromagnetického spektra. Konkrétně tato zbraň pracuje v oblasti milimetrových vln mikrovln, která se blíží k daleké, infračervené (FIR) části neviditelného světla.

Je poháněn ultra vysokofrekvenčním vysílačem o výkonu 100 kW. Vysokofrekvenční paprsek 95 GHz, který střílí, je vytvořen z elektrického generátoru gyrotronů. Generátor lze nastavit. Zařízení je chlazeno systémem deionizované vody pro chlazení vody s uzavřenou smyčkou. ADS střelí 4 sekundy trvající výbuchy. Má infračervené cílení pro noční použití a lze snadné zaměřit a vystřelit.

Úroveň výkonu ADS je nastavitelná od 100 kW do 100 MW. Úroveň výkonu a doba trvání paprsku je řízena počítačem, který obsahuje nastavení, které omezuje hloubku paprsku pouze na 0.04 palce. Kromě toho počítač údajně vypne paprsek již po několika sekundách expozice, pokud je správně naladěn.

Jeho úroveň výkonu a frekvence lze upravit. Jeho ohnisko lze také upravit, od malé tečky po velkou plochu, která by ozářila několik lidí. Paprsek může být upraven tak, aby zaostřil na jedinou osobu ve velkém davu.

V závislosti na úrovni výkonu může způsobit řadu efektů. Zahrnují zahřívání celého těla, netolerovatelné pálení určité oblasti nebo účinek včelího bodnutí, které může pokrýt celé tělo. Může také vytvářet rezonanci (vibrace) v těle.

ADS snadno prochází oděvy. Může projít nestíněnými zdmi. Jeho oficiální dosah je klasifikován, ale je zdokumentováno, že ná vzdálenost 1 km, neztratil jakoukoli ze svých sil. Jeho paprsek je tichý a neviditelný. Protože pracuje na horním konci mikrovlnné oblasti spektra (v blízkosti světla), putuje rychlostí světla.

V říjnu 2008 společnost ABC News uvedla, že ADS lze použít jako „zabijáka na smažení masa“ (“flesh-frying killer.”). Guardian v říjnu 2006 varoval, že tato zbraň má potenciál pro formy městské politické kontroly bez nechání stop (traceless form of urban political control).

Ruské systémy Murmansk BN a Krasucha jsou připraveny pokrýt celou Evropu

Existuje několik masérů, kteří používají ADT, včetně aktivního systému denialing (VMADS) namontovaného na vozidle, systému Silent Guardian, Portable Active Denial System (PADS, také nazývaného ADS2) a typu složené zbraně zaměřené na energii s více smrtícími a nonletálními zbraněmi na jednu platformu, nazvanou Project Sheriff. Všechny tyto zbraně byly vyvinuty Raytheon pro agentury, jako jsou DOE a NIJ / DOJ, ve spolupráci s letectvem.

Návrh Gyrotronu 95 GHz, výkon 100 kW pro aplikaci AktivníhoSystému Odmítnutí

V tomto rukopisu je uvedena návrhová práce 95 GHz, 100 kW gyrotron pro aplikaci Active Denial System (ADS). Výběr režimu se provádí s ohledem na různá technická omezení. Při výpočtu interakce paprsk-vlna a návrhu dutin se používá kód částice v buňce a původně vyvinutý kód založený na zobecněném nelineárním formalismu. Oba kódy vykazují dobrou podobnost ve výsledcích. Dále je diskutována konstrukce zdroje elektronového paprsku o výkonu svazku 364 kW, tunel paprsku, depresivní kolektor a RF okno. Konstrukční výsledky potvrzují vysokofrekvenční výkon> 100 kW s účinností ≈50%.

Aktivní systém odmítnutí 2

ADS2, také nazývaný System 2 a Portable Active Denial System (PADS), byl vyvinut společností Raytheon Corporation počínaje rokem 2005 pro Ministerstvo energetiky, Úřad pro bezpečnost výbor (Safety Performance Assurance, SSA) a Ministerstvo obrany, Úřad pro transformaci sil ( Office of Force Transformation, OFT) ).

ADS2 je vylepšen ve svém designu, který umožňuje jeho použití v mnoha provozních prostředích. Podle Raytheon Corporation je k dispozici vojenským, civilním a donucovacím společnostem.

Projekt Šerif (Project Sheriff)

Projekt Šerif, nazývaný také platforma s plným spektrem efektů (Full Spectrum Effects Platform, FSEP), je vozidlo namontované s ADS, vyvinuté společností Raytheon v roce 2005 pro Úřad pro transformaci sil DOD (OFT) a Úřad pro bezpečnost a bezpečnostní úřad (Safety Performance Assurance, SSA). Toto zařízení je údajně použije k ochraně jaderných zařízení.

Jednotka obsahuje soupravu smrtelných a neletálních zbraní namontovaných na jednu zbraňovou platformu. Mezi nesmrtící arzenál patří dvě zbraně, které mohou zaměřit pevné paprsky zvuku a světla. První využívá laser k dočasnému zhoršení zraku osoby tím, že do očí vysílá zaostřený paprsek jasného světla.

Dále, akustické zařízení s dlouhým dosahem (LRAD) je schopné přenášet intenzivně zaměřený paprsek hluku přímo do ucha. Tento šum může být varováním operátora v reálném čase nebo zvukovým souborem MP3.

FSEP je také vybaven smrtící zbraní s nejasným popisem zvaným gunslinger, který obsahuje akustické a infračervené senzory k detekci přesného umístění zvuku a pohybu, údajně k nalezení a ničení ostřelovačů. Poté, co je odhalen původ rozruchu, říká časopis National Defense Magazine, „automaticky se otočí a vystřelí ve směru k útočníkovi.“ FSEP může být vybaven i dalšími zbraněmi. Dále projekty jako tichý Strážce (Silent guardian).

Ostražitý Orel – Vigilant Eagle

Vigilant Eagle je pozemní zbraňová platforma vyvinutá Raytheonem. Skládá se ze tří primárních jednotek: jednotky C2, senzorové jednotky a zesílené anténní mřížky, která vypaluje paprsek mikrovlnné energie. Jeho zamýšlené použití je k detekci a deaktivaci raket typu povrch-vzduch na letištích a komerčních letištích. Dělá to smažením elektronických obvodů rakety.

Senzorová jednotka zahrnuje konstelaci distribuovaných infračervených senzorů nazývaných subsystém Missile Detect and Track (MDT). Infračervené senzory na této platformě jsou nakonfigurovány pro detekci raket. O senzorech se říká, že jsou tak spolehlivé a přesné, že poskytují 360 stupňovou kopuli ochrany kolem celého místa.

Falešné poplachy jsou málo, protože detekce je ověřena více senzory. Jednotka C2 je označována jako Fire Distribution Center (FDC). Může sledovat a identifikovat všechny objekty ve vzdušném prostoru, které jsou detekovány senzory. Poté, co jednotka C2 identifikuje objekt, může doporučit příslušnou akci. FDC se používá v armádě od roku 1994 a nedávno byla instalována k ochraně vzdušného prostoru nad Washingtonem D.C.

Velká pravoúhlá anténa se nazývá aktivní elektronicky snímané pole (AESA). Skládá se ze skupiny mikrovlnných antén, jejichž paprsky proudí do polovodičového zesilovače, který je kombinuje do jediného paprsku energie. Výsledkem je vysoce zaostřený mikrovlnný paprsek s dosahem nejméně 60 mil.

Elektromagnetická Pulzní Zbraň

Elektromagnetická pulzní zbraň (EMP), nazývaná také e-bomba nebo radiozablesková zbraň, je schopna narušit nebo poškodit obvody většiny elektronických zařízení.

Zbraň toho dosáhne zasláním buď jednoho impulzu, nebo řady rychlých, vysoce výkonných pulzů elektromagnetické energie v rozsahu 100 MHz až 20 GHz. Tyto impulsy jsou podobné úderu blesku nebo jadernému výbuchu. Úroveň výkonu těchto pulzů může být několik set megawattů (MW). Zbraň EMP má dosah nejméně několik set metrů, ale údajně může být vyslána až do 15 km.

Specifický způsob, kterým se impuls připojuje k obvodu, se nazývá vazba. Spojení je jednoduše vázání energetické vlny na dirigent. Existují dva typy spojení. První se nazývá spojka předních dveří (front door coupling) a stane se, když se vlna energie naváže na anténu zařízení. Druhý typ se nazývá spojka zadních dveří (back door coupling). Vyskytuje se, když se vlna váže na externí komponenty, jako jsou telefonní linky, síťové kabely a elektrické vedení.

Může se také vyskytnout u portů na zadní straně počítače, jako jsou sériové porty. Po navázání energie se pak pohybuje obvodem, smažením nebo narušením citlivých vnitřních složek, jako jsou krystalové diody, integrované obvody, směšovače, logické obvody atd-

Přesné zaměření elektronických zařízení lze provést následujícím způsobem: Nejprve zbraň EMP může být zaměřena na konkrétní oblast. Primárním faktorem není síla impulsu, ale schopnost zaostřit výstup. Aby byla účinná, musí být energie přesně uložena v určitém rozmezí.

Dále může být nakonfigurováno pro odesílání jediného pulzu sestávajícího ze specifické frekvence, která zničí pouze obvody zařízení, které funguje na této frekvenci. Tímto způsobem, pokud má operátor frekvenční podpis cílového zařízení, bude ovlivněno pouze toto jediné zařízení, zatímco ostatní v oblasti zůstanou nezranění.

Dále může být do oblasti vyslána řada rychlých impulsů sestávajících z více frekvencí, což ovlivní obvody všech zařízení pracujících na těchto frekvencích. Tento typ dodávky se označuje jako ultra širokopásmový puls (UWBP). Může být upraven tak, aby pokrýval velké oblasti, dokonce i celé město.

V roce 1990 Mezinárodní revize Červeného kříže prohlásila: „Dnes je možné generovat velmi silný mikrovlnný puls… s energetickou hladinou několika stovek megawattů.“ Pomocí speciálně upravených anténních systémů „by tito generátoři mohli v zásadě přenášet přes stovky metrů … [nebo až] přibližně 15 km. “

Dr. Nick Begich prohlásil: „U tohoto druhu zbraně neexistuje stroj, který by se mohl dostat touto neviditelnou stěnou řízené energie.“ Americké letectvo, Centrum pro strategii a technologii na základně Maxwell Air Force Base říká, že zbraň EMP by mohla zničit jakékoli elektronické zařízení v jeho dosahu.

Platformy pro zbraně EMP jsou vzduchové, námořní, pozemní a přenosné. Lze je namontovat na letadlo nebo loď. Americké letectvo připojilo vysoce výkonné mikrovlnné zbraně k satelitům s nízkou oběžnou dráhou (LEO), aby mohly zasáhnout cíle na zemi, ve vzduchu a ve vesmíru.

Následuj nás / Follow us

PAGE TOP