Mezinárodní výzva

WHO vážně překročila své hranice týkající se bezdrátových zařízení a ututlání zdravotních rizik - Olga Sheeanová

Zastavte 5G na Zemi a ve vesmíru


Toto mezinárodní odvolání podepsalo 299,695 signatářů ze 215 zemí ke dni 26. prosince 2021.


OSN, WHO, EU, Rada Evropy
a vlády všech národů

My, níže podepsaní vědci, lékaři, environmentální organizace a občané z (__) zemí, naléhavě vyzýváme k zastavení zavádění 5G (páté generace) bezdrátové sítě, včetně 5G z vesmírných družic. 5G masivně zvýší vystavení radiofrekvenčnímu záření (RF) v horní části sítí 2G, 3G a 4G pro telekomunikační sítě, které již existují. RF záření bylo prokázáno jako škodlivé pro člověka a životní prostředí. Nasazení 5G představuje experiment na lidskosti a životní prostředí, který je definován jako trestný čin podle mezinárodního práva.

stop5g.cz - mezinarodni-odvolani
5gspaceappeal.org
Lékaři požadují odložení nasazení 5G kvůli zdravotním rizikům

Shrnutí

Telekomunikační společnosti po celém světě, s podporou vlád, jsou připraveny v příštích dvou letech zavádět pátou generaci bezdrátové sítě (5G). To přinese to, co se považuje za bezprecedentní společenskou změnu v globálním měřítku. Budeme mít „chytré“ domy, „chytré“ podniky, „chytré“ dálnice, „inteligentní“ města a auta s vlastním pohonem. Prakticky vše, co vlastníme a nakupujeme, od chladniček a praček až po mléčné kartony, kartáčky na vlasy a plenky pro děti, budou obsahovat antény a mikročipy a budou bezdrátově připojeny k internetu. Každý člověk na Zemi bude mít okamžitý přístup k super vysokorychlostní bezdrátové komunikaci s nízkou latencí z jakéhokoliv místa na planetě, a to i v deštných pralesínedobrovolnéhoch, středním oceánu a na Antarktidě.

Není všeobecně uznáváno, že to bude mít za následek také nebývalé změny životního prostředí v globálním měřítku. Plánovaná hustota vysílačů rádiových kmitočtů se nedá představit. Kromě miliónů nových 5G základnových stanic na Zemi a 20 000 nových satelitů ve vesmíru bude 200 miliard přenášených objektů, podle odhadů, součástí internetu věcí do roku 2020 a jednoho bilionu objektů o několik let později. Komerční 5G při nižších frekvencích a pomalejších rychlostech bylo v polovině roku 2018 nasazeno v Kataru, Finsku a Estonsku. Zavedení 5G při extrémně vysokých frekvencích (milimetrových vlnách) by mělo začít na konci roku 2018.

Navzdory širokému popření jsou důkazy, že radiofrekvenční (RF) záření je škodlivé pro život, seznam důkazů je ohromující. Akumulované klinické důkazy o nemocných a zraněných lidech, experimentální důkaz poškození DNA, buněk a orgánových systémů v celé řadě rostlin a živočichů a epidemiologické důkazy, že hlavní choroby moderní civilizace – rakovina, srdeční onemocnění a diabetes – jsou z velké části způsobené elektromagnetickým znečištěním tvoří literární základnu více než 10.000 recenzovaných studií. (Riziko 5G: Vědecká Perspektiva)

WHO podvod, který nás stojí Zemi. Jste připraveni se rozloučit?

Pokud se plány telekomunikačního průmyslu na 5G uskuteční, žádná osoba, žádné zvíře, žádný pták, žádný hmyz a žádná rostlina na Zemi se nebudou moci vyhnout expozici, 24 hodin denně, 365 dní v roce, úrovním vysokofrekvenčního záření, které jsou desítky až stovky krát větší než to, co existuje dnes, bez možnosti úniku kdekoli na planetě. Tyto 5G plány ohrožují vážné, nevratné účinky na lidi a trvalé poškození všech ekosystémů Země.

Musí být přijata okamžitá opatření na ochranu lidstva a životního prostředí v souladu s etickými zásadami a mezinárodními dohodami.

Výsledkem 5G bude masivní nárůst nevyhnutelného, ​​nedobrovolného vystavení bezdrátovému záření

Pozemní 5G

Aby bylo možné přenášet enormní množství dat potřebných pro internet věcí, technologie 5G, pokud je plně nasazena, bude používat milimetrové vlny, které jsou špatně přenášeny pevným materiálem. To bude vyžadovat, aby každý dopravce instaloval základnové stanice každých 100 metrů [1] v každé městské oblasti na světě. Na rozdíl od předchozích generací bezdrátové technologie, kdy jedna anténa vysílá v široké oblasti, 5G základnové stanice a 5G zařízení budou mít více antén uspořádaných v „fázovaných polích“ [2] , [3], které spolupracují na vyzařování soustředěných, řiditelných, laserové paprsky, které se navzájem sledují.

Každý 5G telefon bude obsahovat desítky drobných antén, které pracují společně a sledují úzce zaměřený paprsek na nejbližší věži. Americká Federální komise pro komunikace (FCC) přijala pravidla [4], která umožňují efektivní výkon těchto paprsků až 20 wattů, desetkrát silnější než úrovně povolené pro současné telefony.

Každá 5G základnová stanice bude obsahovat stovky nebo tisíce antén zaměřených na více laserových paprsků současně na všech mobilních telefonech a uživatelských zařízeních v její oblasti služeb. Tato technologie se nazývá „vícenásobný vstupní výstup“ nebo MIMO. Pravidla FCC umožňují efektivní vyzařovaný výkon paprsků 5G základnové stanice až 30 000 wattů na 100 MHz spektra, [4] nebo ekvivalentně 300 000 wattů na GHz spektra, desítky až stovky krát silnější než úrovně povolené pro aktuální základnové stanice.

Prostorový 5G

Nejméně pět společností [5] navrhuje poskytnout 5G z vesmíru z kombinovaných 20 000 satelitů na oběžné dráze na nízké a střední Zemi, které budou pokrývat Zemi silnými, soustředěnými, řiditelnými paprsky. Každý satelit vyzařuje milimetrové vlny s účinným vyzařovaným výkonem až 5 milionů wattů [6] z tisíců antén uspořádaných ve fázovém poli. Ačkoliv energie dosahující země ze satelitů bude menší než energie ze zemských antén, ozáří oblasti Země, které nedosáhnou jiné vysílače, a bude doplňovat pozemní 5G přenosy z miliard objektů IoT. Ještě důležitější je, že satelity budou umístěny v magnetosféře Země, která bude mít významný vliv na elektrické vlastnosti atmosféry. Změna elektromagnetického prostředí Země může být ještě větší hrozbou pro život než záření z pozemních antén (viz níže).

Škodlivé účinky radiofrekvenčního záření jsou již prokázány

Ještě než bylo navrženo 5G, desítky peticí a výzev [7] mezinárodních vědců, včetně Freiburger Appeal podepsaných více než 3000 lékaři, vyzvalo k zastavení rozšiřování bezdrátové technologie a moratoria na nové základnové stanice. [8]

V roce 2015 sdělilo 215 vědců ze 41 zemí svůj poplach Organizaci spojených národů (OSN) a Světové zdravotnické organizaci (WHO). [International Appeal – Scientists call for Protection from Non-ionizing Electromagnetic Field Exposure] Uvedli, že „četné nedávné vědecké publikace ukázaly, že EMF [elektromagnetická pole] ovlivňují živé organismy na úrovních, které jsou hluboko pod většinou mezinárodních a národních směrnic“. Více než 10 000 vědeckých studií s hodnocením prokázalo poškození lidského zdraví vlivem vysokofrekvenčního záření. [10] [11] Účinky zahrnují:

Účinky u dětí zahrnují autismus , poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) [29] [30] a astma . [31]

Škoda jde daleko za lidskou rasu, protože existuje hojný důkaz poškození různých rostlinných a volně žijících živočichů [32] [33] a laboratorních zvířat, včetně:

Byly také zaznamenány negativní mikrobiologické účinky [48] .

Mezinárodní agentura WHO pro výzkum rakoviny (IARC) dospěla v roce 2011 k závěru, že RF záření o frekvencích 30 kHz – 300 GHz je pravděpodobně karcinogenní pro člověka (skupina 2B) . [49] Nedávné důkazy, včetně nejnovějších studií o rizicích spojených s používáním mobilních telefonů a rakovinou mozku, však ukazují, že radiofrekvenční záření je pro člověka prokázáno jako karcinogenní[50] a mělo by být nyní klasifikováno jako karcinogen skupiny 1 spolu s tabákovým kouřem a tabákovým kouřem. azbest.

Většina současných bezdrátových signálů je pulzně modulována. Škoda je způsobena jak vysokofrekvenční nosnou vlnou, tak nízkofrekvenční pulsací. [51]

Nasazení 5G satelitů musí být zakázáno

Země, ionosféra a nižší atmosféra tvoří globální elektrický obvod [52], ve kterém žijeme. Je dobře známo, že biologické rytmy – lidí, [53] [54] ptáků, [55] křečků, [56] a pavouků [57] [58] – jsou řízeny přirozeným elektromagnetickým prostředím Země a že blahobyt všech organismů závisí na stabilitě tohoto prostředí, včetně elektrických vlastností atmosféry . [59] [60] [61] [62 ] [62 ] [62 ] [62 ] [62] Cherry , v průkopnickém papíru, [63] vysvětlil význam Schumannovy rezonance [64] a proč ionosférické poruchy mohou změnit krevní tlak a melatonin a způsobit „rakovinu, reprodukční, srdeční a neurologické onemocnění a smrt “.

Tyto prvky našeho elektromagnetického prostředí již byly změněny zářením z elektrických vedení. Harmonické záření elektrického vedení [65] dosahuje ionosféry Země a magnetosféry, kde je zesíleno interakcemi mezi vlnami a částicemi . [66] [67] V roce 1985 Dr. Robert O. Becker varoval, že harmonické záření elektrického vedení již změnilo strukturu magnetosféry a že pokračující expanze tohoto efektu „ohrožuje životaschopnost celého života na Zemi“. [68] Umístění desítek tisíc satelitů přímo do ionosféry a magnetosféry, emitující modulované signály na milionech wattů a miliony frekvencí, pravděpodobně změní naše elektromagnetické prostředí nad rámec naší schopnosti přizpůsobit se. [69]

Neformální monitoring již poskytl důkazy o závažných účincích na lidi a zvířata z přibližně 100 satelitů, které poskytly 2G a 3G telefonní služby z nízké orbity od roku 1998. Tyto účinky nelze chápat pouze z hlediska nízkých úrovní záření na zemi. Je třeba vzít v úvahu znalosti z jiných relevantních vědních oborů, včetně oblastí fyziky atmosféry a akupunktury. [70] [71] [72] [73] Přidání 20 000 satelitů 5G bude dále znečišťovat globální elektrický obvod [74] [75] a mohlo by změnit Schumannovy rezonance [76], se kterými se vyvíjel veškerý život na Zemi. Účinky budou univerzální a mohou být velmi škodlivé.

5G se kvalitativně a kvantitativně liší od 4G

Myšlenka, že budeme tolerovat desítky až stovky krát více záření na milimetrových vlnových délkách, je založena na chybném modelování lidského těla jako skořápky naplněné homogenní kapalinou . [77] [78] Předpoklad, že milimetrové vlny neproniknou za kůži, zcela ignoruje nervy, [79] cévy [80] [81] a další elektricky vodivé struktury, které mohou přenášet proudy indukované zářením hluboko do těla. [82] [83] [84] Další, potenciálně závažnější chyba je, že fázovaná pole nejsou obyčejnými anténami. Když obyčejné elektromagnetické pole vstoupí do těla, to způsobí poplatky k pohybu a proudy k toku. Když se však do těla dostanou extrémně krátké elektromagnetické impulsy, stane se něco jiného: pohybující se náboje samy se stávají malými anténami, které obnovují elektromagnetické pole a posílají je hlouběji do těla. Tyto reradiované vlny se nazývají prekurzory Brillouinu . [85] Stávají se významnými, když se energie nebo fáze vln mění dostatečně rychle . [86] 5G pravděpodobně splní obě kritéria.

Mělké pronikání navíc představuje jedinečné nebezpečí pro oči a největší orgán těla, pokožku i velmi malé tvory. Nedávno byly publikovány srovnávací studie, které předpovídají tepelné popáleniny kůže [87] u lidí před 5G zářením a rezonanční absorpcí hmyzem [88], které absorbují až 100krát více záření na milimetrových vlnových délkách, jaké mají v současnosti používané vlnové délky. . Vzhledem k tomu, že populace létajícího hmyzu se od roku 1989 snížily o 75-80% i v chráněných přírodních oblastech, [5] záření 5G by mohlo mít katastrofické účinky na populace hmyzu na celém světě. Studie Om Gandhiho z roku 1986 varovala, že milimetrové vlny jsou silně absorbovány rohovkou oka a že běžné oblečení, které má tloušťku milimetru, zvyšuje absorpci energie kůží účinkem rezonančního typu. [90] Russell (2018) zkoumá známé účinky milimetrových vln na kůži, oči (včetně šedého zákalu), tepovou frekvenci, imunitní systém a DNA. [91]

Regulační orgány záměrně vyloučily vědecké důkazy o škodách

Zúčastněnými stranami se zatím ve vývoji 5G podařilo průmysl a vlády, zatímco renomovaní mezinárodní vědci z EMF, kteří mají zdokumentované biologické účinky na lidi, zvířata, hmyz a rostliny, a alarmující vliv na zdraví a životní prostředí v tisících vzájemně hodnocených studiích. vyloučeno. Důvodem současných neadekvátních bezpečnostních pokynů je, že střet zájmů normalizačních orgánů „vzhledem ke svým vztahům s telekomunikačními nebo elektrickými společnostmi podkopává nestrannost, která by měla upravovat regulaci standardů veřejného vystavení neionizujícímu záření“. [92] Profesor Martin L. Pall podrobně rozebírá střety zájmů a seznamy důležitých studií, které byly vyloučeny, v jeho literatuře . [93]

Tepelná hypotéza je zastaralá – jsou zapotřebí nové bezpečnostní standardy

Současné bezpečnostní pokyny vycházejí ze zastaralé hypotézy, že vytápění je jediným škodlivým účinkem EMF. Jak Markov a Grigorjev uvedli : „Dnešní standardy neberou v úvahu skutečné znečištění životního prostředí neionizujícím zářením“. [94] Stovky vědců, včetně mnoha signatářů této výzvy, prokázaly, že mnoho různých druhů akutních a chronických onemocnění a zranění je způsobeno bez ohřevu („netermální účinek“) z radiačních hladin daleko pod mezinárodními směrnicemi. 9 Biologické účinky se vyskytují i ​​při téměř nulové úrovni výkonu. Účinky, které byly zjištěny na 0,02 pikowatts (trillionths watt) na čtvereční centimetr nebo méně, zahrnují pozměněnou genetickou strukturu v E. coli[95] a u potkanů , [96]změněný EEG u lidí, [97]růstovou stimulaci v rostlinách fazolí [98] a stimulace ovulace u kuřat. [99]

Pro ochranu před netermickými účinky musí být zvážena doba expozice. 5G vystaví každého mnohem více přenosů současně a nepřetržitě, ve dne i v noci bez zastavení. Jsou zapotřebí nové bezpečnostní standardy, které by měly být založeny na kumulativní expozici a nejen na úrovních výkonu, ale také na frekvenci, šířce pásma, modulaci, tvaru vlny, šířce pulsu a dalších vlastnostech, které jsou biologicky důležité. Antény musí být omezeny na konkrétní veřejně identifikovaná místa. Pro ochranu lidí musí být antény umístěny daleko od místa, kde lidé žijí a pracují, a jsou vyloučeni z veřejného práva, kde lidé chodí. Pro ochranu volně žijících živočichů musí být vyloučeni ze svatyně divočiny a přísně minimalizováni v odlehlých oblastech Země. Pro ochranu celého života musí být komerční komunikační satelity omezeny co do počtu a musí být zakázány v oběžných drahách na nízké a střední Zemi. Fázová pole musí být na Zemi a ve vesmíru zakázána.

Mezinárodní výzva vědců k elektromagnetickým polím – Martin Blank PhD.

RF záření má jak akutní, tak chronické účinky

RF záření má okamžité i dlouhodobé účinky. Rakovina a srdeční onemocnění jsou příklady dlouhodobých účinků. Příkladem okamžitých účinků jsou změny srdečního rytmu [100] a změny funkce mozku (EEG) [101] . Syndrom, který se v bývalém Sovětském svazu nazýval radiovým onemocněním [102], se dnes v celém světě nazývá elektromagnetická přecitlivělost (EHS) [103], může být buď akutní, nebo chronický. Profesor Dr. Karl Hecht publikoval podrobnou historii těchto syndromů, sestavenou z přehledu více než 1 500 ruských vědeckých prací a klinické historie více než 1 000 jeho vlastních pacientů v Německu. Mezi objektivní nálezy patří poruchy spánku, abnormální krevní tlak a srdeční frekvence, poruchy trávení, vypadávání vlasů, tinnitus a kožní vyrážka. Subjektivní symptomy zahrnují závratě, nevolnost, bolesti hlavy, ztrátu paměti, neschopnost soustředit se, únavu, příznaky podobné chřipce a srdeční bolest. [104]

Směrnice EUROPAEM EMF 2016 uvádí, že EHS se vyvíjí, když jsou lidé „neustále vystavováni ve svém každodenním životě“ zvyšujícím se úrovním EMF a že „snížení a prevence expozice EMF“ je nezbytné k obnovení zdraví těchto pacientů. [105] EHS by již nemělo být považováno za chorobu, nýbrž za zranění způsobené toxickým prostředím, které postihuje stále větší část populace, odhaduje se již na 100 milionů lidí na celém světě [106] [107] a které může brzy postihnout každého [. 108], pokud je povoleno celosvětové zavedení 5G.

Mezinárodní vědecká deklarace o EHS a vícenásobné chemické senzitivitě (MCS) , Brusel, v roce 2015 prohlásila, že „ [Naléhavě požadují], aby byla přijata hlavní opatření primární prevence a aby byla upřednostňována a bylo možné čelit této celosvětové epidemii paniky v perspektivě “(zdůrazněno). [109]

Světové vlády neplní svou povinnost péče o obyvatelstvo, které ovládají

Evropská unie, Spojené státy a národní vlády na celém světě podnikají kroky k zajištění „bezbariérového“ regulačního prostředí ve svém spěchu k realizaci 5G ak podpoře neomezeného využívání vesmíru. [110] Zakazují místním orgánům vynucovat zákony v oblasti životního prostředí [111] a „v zájmu rychlého a nákladově efektivního zavádění“, odstraňovat „zbytečnou zátěž…, jako jsou postupy místního plánování [a] rozmanitost specifických limitů elektromagnetického pole“. emise (EMF) a metod požadovaných k jejich agregaci “. [112]

Vlády také přijímají zákony, které činí bezdrátová zařízení povoleným použitím ve všech veřejných právech. [113] Dosud byla většina bezdrátových zařízení umístěna na soukromém pozemku v určité vzdálenosti od domácností a podniků. Aby byly rozloženy méně než 100 metrů od sebe, jak to vyžaduje 5G, budou nyní umístěny na chodníku přímo před domy a podniky a blízko nad hlavou chodců, včetně matek s dětmi.

Požadavky na veřejná oznámení a veřejná slyšení jsou vyloučena. I kdyby bylo slyšení a 100 vědeckých expertů mělo vypovídat proti 5G, zákony byly schváleny, což znemožnilo místním úřadům vzít v úvahu jejich svědectví. Například americké zákony zakazují, aby místní samosprávy regulovaly bezdrátovou technologii „na základě vlivu radiofrekvenčního záření na životní prostředí“, [114] a soudy zrušily regulační rozhodnutí o umístění buněčné věže jednoduše proto, že většina veřejných svědectví se týkala zdraví. . [115] Pojistitelé nebudou poskytovat krytí proti rizikům EMF, [116] a existuje nulový jas, pokud jde o to, který subjekt bude nést právní odpovědnost za škody na životech, končetinách a majetku vyplývající z expozice 5G, ať už pozemní nebo kosmické. [117]

Při neexistenci dohodnutého komplexního právního režimu upravujícího činnost ve vesmíru neexistuje právní odpovědnost za tyto činnosti, a to navzdory vyhlídkám celých kontinentů, atmosféře a ohrožení oceánů.

TEST KRVE – Degradace krve po dvou minutách před SMART Bezdrátovým Zařízením

Mezinárodní dohody jsou porušovány

Děti a povinnost péče

Úmluva Organizace spojených národů o právech dítěte : Státy se „zavazují zajistit dětem takovou ochranu a péči, která je nezbytná pro jeho blaho“ (čl. 3), „zajistit… přežití a rozvoj dítěte “(Čl. 6) a„ přijmout vhodná opatření pro boj proti chorobám… s ohledem na nebezpečí a rizika znečištění životního prostředí “(čl. 24 písm. C)).

Norimberský kodex (194 7 ) se vztahuje na všechny pokusy na člověku, tedy včetně nasazení 5G s novým vystavením vyššímu vysokofrekvenčnímu záření, které nebylo před uvedením na trh testováno z hlediska bezpečnosti. „Dobrovolný souhlas lidského subjektu je naprosto nezbytný“ (čl. 1). Expozice 5G bude nedobrovolná. „Žádný experiment by neměl být prováděn tam, kde existuje apriorní důvod se domnívat, že dojde ke smrti nebo zneschopňujícímu zranění“ (článek 5). Poznatky z více než 10 000 vědeckých studií a hlasy stovek mezinárodních organizací, které zastupují stovky tisíc členů, kteří utrpěli zraňující zranění a byli vysídleni ze svých domovů již existujícími bezdrátovými telekomunikačními zařízeními, jsou „a priori důvody domnívat se, že smrt nebo dojde ke zranění způsobujícímu invaliditu “.

Povinnost informovat a EMF

Světové shromáždění pro telekomunikační standardizaci (2012 ) Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) uvedlo, že „zde je potřeba informovat veřejnost o možných účincích vystavení elektromagnetickým polím (EMF)“ a vyzvala členské státy, aby „přijaly vhodná opatření k zajištění souladu s příslušnými mezinárodními doporučeními na ochranu zdraví před nepříznivým účinkem EMF “.

Přezkum evropského akčního plánu pro životní prostředí a zdraví na období 2004–2010 (2008) v polovině období : „Evropský parlament… uvádí, že limity pro vystavení elektromagnetickým polím, které byly stanoveny pro širokou veřejnost, jsou zastaralé,… nebere v úvahu vývoj informačních a komunikačních technologií, doporučení vydaných Evropskou agenturou pro životní prostředí ani přísnější emisní normy přijaté například Belgií, Itálií a Rakouskem a nezabývají se otázkou zranitelných skupin, jako jsou těhotné ženy, novorozence a děti. “

Rezoluce 1815 (Rada Evropy, 2011) : „Přijměte veškerá přiměřená opatření ke snížení vystavení elektromagnetickým polím, zejména k rádiovým frekvencím z mobilních telefonů, a zejména k expozici dětem a mladým lidem.“

životní prostředí

Prohlášení Konference OSN o životním prostředí (1972): „Vypouštění toxických látek… v takových množstvích nebo koncentracích, které by překročily kapacitu životního prostředí, aby byly neškodné, musí být zastaveno, aby bylo zajištěno, že vážná nebo nevratné škody nejsou ekosystémy způsobeny “(princip 6).

Světová charta pro přírodu (1982): „Činnostem, které by mohly způsobit nevratné škody na přírodě, je třeba se vyhnout… [W] zde nejsou potenciální nepříznivé účinky plně pochopeny, aktivity by neměly pokračovat“ (čl. 11).

Deklarace z Ria o životním prostředí a rozvoji (1992): „Státy mají… povinnost zajistit, aby činnosti v rámci jejich jurisdikce nebo kontroly nezpůsobovaly škody na životním prostředí jiných států nebo oblastí mimo hranice národní jurisdikce“ (princip 2) .

Světový summit OSN o udržitelném rozvoji (2002): „Existuje naléhavá potřeba… vytvořit účinnější národní a regionální politické reakce na environmentální hrozby pro lidské zdraví“ (odst. 54 (k)).

Africká úmluva o ochraně přírody a přírodních zdrojů (2017): „Smluvní strany… přijmou veškerá vhodná opatření k předcházení, zmírnění a odstranění v co největší míře škodlivých účinků na životní prostředí, zejména z radioaktivních, toxických a jiné nebezpečné látky a odpady “(čl. 13).

Bezdrátová Technologie, Sonar, Chytrý Oceán Zabijí Velryby, Mořský Život

Zdraví a lidská práva

Všeobecná deklarace lidských práv : „Každý má právo na život, svobodu a bezpečnost osob“ (čl. 3).

Globální strategie OSN pro zdraví žen, dětí a dospívajících (2016–2030) má za cíl a cíle „transformovat“, a to rozšiřováním povolovacích prostředí; „přežít“ snížením mateřské a novorozenecké úmrtnosti; a „prospívat“ zajištěním zdraví a pohody a snižováním počtu úmrtí a nemocí souvisejících se znečištěním.

Prostor

Smlouva o kosmickém prostoru (1967) vyžaduje, aby bylo využívání vesmíru vedeno „tak, aby se zabránilo [jeho] škodlivé kontaminaci a také nepříznivým změnám v prostředí Země“ (čl. IX)

Pokyny Organizace spojených národů pro dlouhodobou udržitelnost činností v oblasti kosmického vesmíru (2018): „Státy a mezinárodní mezivládní organizace by se měly zabývat… riziky pro lidi, majetek, veřejné zdraví a životní prostředí spojené s uvedením na trh, provozem na oběžné dráze a reorganizací. zadávání prostorových objektů “(pokyn 2.2 (c)).

Světové vlády hrají kostky se životem na Zemi

Albert Einstein prohlásil, že „Bůh nehraje kostky“. [118] Přesto, že sledují vysílání na Zemi a z vesmíru 5G, bezprecedentní technologii milimetrových vln, která byla dříve používána jako energetická zbraň ve vojenských operacích a kontrole davu , [119] světové vlády bezohledně hrají kostky s budoucností života na světě. Země.

Odmítnutí přijmout a aplikovat relevantní a platné vědecké poznatky je eticky nepřijatelné. Stávající výzkum ukazuje, že 5G – a zejména 5G na kosmickém základě – je v rozporu se zásadami zakotvenými v řadě mezinárodních dohod.

5G Chytrá Síť – o Vás Bez Vás … Internet lidi a věcí …

Vyzýváme OSN, WHO, EU, Radu Evropy a vlády všech národů,

a) Přijmout okamžitá opatření k zastavení rozmístění 5G na Zemi a ve vesmíru s cílem chránit celé lidstvo, zejména nenarozené, kojence, děti, mladistvé a těhotné ženy, jakož i životní prostředí;

(b) řídit se Úmluvou Organizace spojených národů o právech dítěte a rezolucí Rady Evropy č. 1815 informováním občanů, včetně učitelů a lékařů, o zdravotních rizicích (pro dospělé a děti) způsobených radiofrekvenčním zářením a proč by měli a jak mohou se vyhnout bezdrátovým komunikačním a základním stanicím, zejména v centrech denní péče, ve školách, nemocnicích, domácnostech a na pracovištích;

(c) upřednostňovat a implementovat kabelové telekomunikace namísto bezdrátové;

(d) zakázat bezdrátovému / telekomunikačnímu průmyslu prostřednictvím svých lobbistických organizací přesvědčit úředníky, aby učinili rozhodnutí umožňující další rozšiřování vysokofrekvenčního záření, včetně pozemního a vesmírného 5G;

(e) bezodkladně jmenovat – bez vlivu průmyslu – mezinárodní skupiny nezávislých, skutečně nestranných EMF a zdravotnických vědců bez střetu zájmů [120] za účelem stanovení nových mezinárodních bezpečnostních norem pro vysokofrekvenční záření, které nejsou založeny pouze na výkonu. které zohledňují kumulativní expozici, a které chrání před všemi účinky na zdraví a životní prostředí, nikoli pouze na tepelné účinky, a nikoli pouze na účinky na člověka;

(f) okamžitě jmenovat – bez vlivu průmyslu – mezinárodní skupiny vědců s odbornými znalostmi v oblasti EMF, zdravotnictví, biologie a fyziky atmosféry, za účelem vytvoření komplexního regulačního rámce, který zajistí, že využití vesmíru bude bezpečné pro člověka a životní prostředí, s ohledem na vysokofrekvenční záření, raketové výfukové plyny, černé saze a vesmírné úlomky a jejich dopady na ozon , [121] globální oteplování , [122] atmosféru a zachování života na Zemi. Nejen pozemní, ale také vesmírná technologie musí být udržitelná [123] pro dospělé a děti, zvířata a rostliny.

CNN – Zpráva o kolapsu včelích kolonií a mobilní telefony – 30. června 2010

Odpovězte prosím na níže uvedeného Správce odvolání,

podrobně popisující opatření, která hodláte přijmout k ochraně globální populace před vystavením vysokofrekvenčnímu záření, zejména 5G záření. Tato výzva a vaše odpověď budou veřejně dostupné na www.5gSpaceAppeal.org .

S respektem

Arthur Firstenberg, administrátor odvolání, info @ 5gSpaceAppeal.org

stop5g.cz-1200x279-zastavme-5G-na-zemi-a-ve-vesmiru-pravda-vitezi
Stop5G.cz – Zastavme 5G na Zemi a ve Vesmiru – Pravda Vitezi
CHRAŇME NAŠE DĚTI – Neexistuje žádná bezpečná úroveň mikrovln pro děti

Původní signatáři

AFRIKA

Lauraine Margaret Helen Vivian , PhD, Antropologie a Psychiatrie; Čestný vědecký spolupracovník, Fakulta zdravotnictví a lékařských věd, Univerzita v Kodani, Dánsko. Signatář pro Jihoafrickou republiku

ASIE

Girish Kumar , PhD, profesorka, katedra elektrotechniky, Indický technologický institut Bombay, Powai, Mumbai, Indie

AUSTRÁLIE

Don Maisch , PhD, nezávislý výzkumník, autor knihy “Procrustean Approach”, Lindisfarne, Tasmánie, Austrálie

EVROPA

Alfonso Balmori , BSc, magistr v environmentální výchově, biolog. Valladolid, Španělsko

Klaus Buchner , Dr. rer. nat., profesor, poslanec – poslanec Evropského parlamentu, Kompetenzinitiative zum Schutz von Mensch, Umwelt und Demokratie eV, Mnichov, Německo

Daniel Favre , Dr. phil. nat., Biolog, ARA (Asociace Romande Alerte aux Ondes Electromagnétiques), Švýcarsko

Annie Sasco , MD, DrPH, SM, HDR, bývalý šéf výzkumné jednotky epidemiologie pro prevenci rakoviny v Mezinárodní agentuře pro výzkum rakoviny (IARC), Lyon; bývalý hlavní představitel programu pro kontrolu rakoviny Světové zdravotnické organizace (WHO); bývalý ředitel výzkumu na Institutu národního úřadu Santé et de Recherche Médicale (INSERM); Francie

SEVERNÍ AMERIKA

Martin Pall , emeritní profesor biochemie a základních lékařských věd, Washingtonská státní univerzita, bydliště v Portlandu, Oregon, USA

Kate Showers , PhD, Věda o půdě, Senior Research Fellow, Centrum pro světové environmentální dějiny, University of Sussex, Falmer, Brighton, Velká Británie, bydliště v Bolton-Est, Québec, Kanada

JIŽNÍ AMERIKA

Carlos Sosa , MD, University of Antioquia, Medellín, Kolumbie


PŘIHLÁŠKA (INDIVIDUÁLNÍ)PŘIHLÁŠKA (ORGANIZACE)


Americká pediatrická akademie doporučuje dětem snížit expozici záření mobilního telefonu

Reference

[1] De Grasse M. AT&T popisuje 5G síťovou architekturu. RCR Wireless News, 20. října 2016. https://www.rcrwireless.com/20161020/network-infrastructure/att-outlines-5g-network-architecture-tag4 . Přístupné 9. července 2018.

[2] Hong W, Jiang ZH, Yu C a kol. Multibeamové anténní technologie pro bezdrátovou komunikaci 5G. IEEE Tr Ant Prop. 2017; 65 (12): 6231-6249. doi: 10.1109 / TAP.2017.2712819.

[3] Chou HT. Metodika návrhu pro vícebeamové fázové pole antén s relativně libovolným sektorem pokrytí. Konferenční příspěvek: 11. Evropská konference o anténách a propagaci; Paříž, Francie. doi: 10,23919 / EuCAP.2017.7928095.

[4] 47 CFR § 30.202 – Výkonové limity.

[5] SpaceX , WorldVu , Boeing , Telesat Canada a Iridium.

[6] Federální komunikační komise. Probíhající žádost o autorizaci družicového prostoru a pozemských stanic. Plán S, Technická zpráva. Datum z dubna 2016, podané 1. března 2017. http://licensing.fcc.gov/myibfs/download.do?attachment_key=1200245 . Přístupné 17. června 2018.

[7] Vlády a organizace, které zakazují nebo varují před bezdrátovou technologií. Webové stránky pro mobilní telefony. http://www.cellphonetaskforce.org/government-and-organizations-that-ban-or-warn-against-wireless-technology/ . Přístup k 10. červnu 2018. Neustále aktualizován.

[8] Mezinárodní odvolací senát (Freiburger Appeal). http://freiburger-appell-2012.info/en/home.php?lang=EN . Vydáno v roce 2012. Přístupné 10. června 2018.

[9] Mezinárodní výzva: vědci požadují ochranu před neionizujícím vystavením elektromagnetickému poli. Mezinárodní webová stránka vědeckého aparátu EMF. https://emfscientist.org/index.php/emf-scientist-appeal . Publikováno 11. května 2015. Přístup k 10. červnu 2018. Od března 2018 podepsalo odvolání 237 vědců EMF ze 41 zemí.

[10] Glaser Z. Kumulovaný index bibliografie uváděných biologických fenofmenů („účinky“) a klinických projevů přisuzovaných mikrovlnnému a radiofrekvenčnímu záření: zpráva, přílohy (č. 1-9) .BEMS newsletter (B-1 až B-464), 1971-1981. http://www.cellphonetaskforce.org/wp-content/uploads/2018/06/Zory-Glasers-index.pdf. Přístupné 26. června 2018. Zpráva a 9 doplňků vydaných Naval Medical Research Institute, Bethesda, MD; Výzkumná divize, Úřad medicíny a chirurgie, oddělení námořnictva, Washington, DC; Úřad pro projekt elektromagnetického záření, Naval Medical Research & Development Command, Bethesda, MD; Naval Surface Weapons Center, Dahlgren, VA; a Národní institut pro bezpečnost a zdraví při práci, Rockville, MD. Index Julie Moore a Associates, Riverside, CA, 1984. Lt. Zorach Glaser, PhD, katalogizoval 5,083 studií, knih a konferenčních zpráv pro americké námořnictvo do roku 1981.

[11] Sage C, Carpenter D., eds. Biolnitiativní zpráva: Odůvodnění pro biologicky založený standard expozice veřejnosti pro elektromagnetické záření. Sage Associates; 2012. www.bioinitiative.org . Přístup k 10. červnu 2018. Zpráva o bioenitiativosti o velikosti 1470 stran, kterou vypracovala mezinárodní skupina 29 odborníků, přezkoumala více než 1 800 nových studií a je průběžně aktualizována.

[12] Grigorjev Y. Bioefekty modulovaných elektromagnetických polí v akutních experimentech (výsledky ruských výzkumů). Annu Russ Natl Comm Non-ionizující Radiat Protect. 2004: 16-73. http://bemri.org/publications/biological-effects-of-non-ionizing-radiation/78-grigoriev-bioeffects07/file.html . Přístupné 17. června 2018.

[13] Obajuluwa AO, Akinyemi AJ, Afolabi OB, et al. Vystavení radiofrekvenčním elektromagnetickým vlnám mění expresi genu acetylcholinesterázy, průzkumné a motoricky koordinované chování u samců potkanů.Toxikol Rep. 2017; 4: 530-534. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S221475001730063X/pdfft?md5=0af5af76124b1f89f6d23c90c5c7764f&pid=1-s2.0-S221475001730063X-main.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[14] Volkow ND, Tomasi D, Wang GJ, et al. Vliv radiofrekvenčního signálu na mobilní telefon v mozku. JAMA.2012; 305 (8): 808-813. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184892 . Přístupné 17. června 2018.

[15] Eghlidospour M, Ghanbari A, Mortazavi S, Azari H. Účinky radiofrekvenční expozice vyzařované z mobilního telefonu GSM na proliferaci, diferenciaci a apoptózu nervových kmenových buněk. Anat Cell Biol. 2017; 50 (2): 115-123. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5509895 . Přístupné 17. června 2018.

[16] Hardell L, Carlberg C. Mobilní telefony, bezdrátové telefony a riziko mozkových nádorů. Int J Oncol.2009; 35 (1): 5-17. https://www.spandidos-publications.com/ijo/35/1/5/download . Přístupné 17. června 2018.

[17] Bandara P, Weller S. Kardiovaskulární onemocnění: Čas identifikovat vznikající rizikové faktory prostředí. Eur J Prev Cardiol. 2017; 24 (17): 1819-1823. http://journals.sagepub.com/doi/10.1177/2047487317734898 . Přístupné 17. června 2018.

[18] Deshmukh P et al. Kognitivní poškození a neurogenotoxické účinky u potkanů ​​vystavených mikrovlnnému záření s nízkou intenzitou. Int J Toxicol. 2015; 34 (3): 284-290. doi: 10,1177 / 1091581815574348.

[19] Zothansiama, Zosangzuali M, Lalramdinpuii M, Jagetia GC. Vliv radiofrekvenčního záření na poškození DNA a antioxidanty v lymfocytech periferní krve lidí žijících v blízkosti základen mobilních telefonů. Electromag Biol Med. 2017; 36 (3): 295-305. doi: 10.1080 / 15368378.2017.1350584.

[20] Zwamborn A, Vossen S, van Leersum B, Ouwens M, Mäkel W. Účinky vysokofrekvenčních polí globálního komunikačního systému na dobré životní podmínky a kognitivní funkce lidských subjektů s a bez subjektivních stížností. Zpráva TNO FEL-03-C148. Haag: Laboratoř fyziky a elektroniky TNO; 2003. http://www.milieugezondheid.be/dossiers/gsm/TNO_rapport_Nederland_sept_2003.pdf .
Přístupné 16. června 2018.

[21] Havas M. Když se srazí teorie a pozorování: Může neionizující záření způsobit rakovinu? Environ Pollut. 2017; 221: 501-505. doi: 10.1016 / j.envpol.2016.10.018.

[22] Narayanan SN, Kumar RS, Potu BK, Nayak S, Mailankot M. Výkon prostorové paměti krys Wistar vystavených mobilnímu telefonu. Kliniky. 2009; 64 (3): 231-234. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2666459 . Přístupné 17. června 2018.

[23] Houston BJ, Nixon B, King BV, De Iuliis GN, Aitken RJ. Vliv radiofrekvenčního elektromagnetického záření na funkci spermií. Reprodukce. 2016; 152 (6): R263-R266. http://www.reproduction-online.org/content/152/6/R263.long . Přístupné 17. června 2018.

[24] Han J, Cao Z, Liu X, Zhang W, Zhang S. Účinek vystavení elektromagnetickému poli časného těhotenství na zastavení růstu embrya. Wei Sheng Yan Jiu. 2010, 39 (3): 349-52 (v čínštině). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20568468 .

[25] Salford LG, Brun AE, Eberhardt JL, Malmgren L, Persson BRR. Poškození nervových buněk v mozku savců po vystavení mikrovlnám z mobilních telefonů GSM. Perspektiva v oblasti životního prostředí. 2003; 111 (7): 881-883. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1241519/pdf/ehp0111-000881.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[26] Milham S. Důkazy, že špinavá elektřina způsobuje celosvětové epidemie obezity a diabetu. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (1): 75-78. doi: 10,3109 / 15368378,2013.783853.

[27] Yakymenko I, Tsybulin O, Sidorik E, Henshel D, Kyrylenko O, Kyrylenko S. Oxidační mechanismy biologické aktivity radiofrekvenčního záření s nízkou intenzitou. Electromagn Biol Med. 2016; 35 (2): 186-202. doi: 10,3109 / 15368378,2015.1043557.

[28] Herbert M, Sage C. Nálezy autismu (ASD) v souladu s elektromagnetickými poli (EMF) a radiofrekvenčním zářením (RFR). V: Sage C, Carpenter D., eds. Biolnitiativní zpráva: Odůvodnění pro biologicky založený standard expozice veřejnosti pro elektromagnetické záření. Sec.20. Sage Associates; 2012. http://www.bioinitiative.org/report/wp-content/uploads/pdfs/sec20_2012_Findings_in_Autism.pdf . Přístupné 29. června 2018.

[29] Divan HA, Kheifets L, Obel C, Olsen J. Prenatální a postnatální expozice užívání mobilních telefonů a behaviorální problémy u dětí. Epidemiologie 2008; 19: 523–529. http://www.wifiinschools.com/uploads/3/0/4/2/3042232/divan_08_prenatal_postnatal
_cell_phone_use.pdf
. Přístupné 29. června 2018.

[30] Divan HA, Kheifets L, Obel C, Olsen J. Použití mobilních telefonů a problémy s chováním u malých dětí. J Epidemiol Společenství Zdraví. 2010; 66 (6): 524-529. doi: 10.1136 / jech.2010.115402. Přístupné 16. července 2018.

[31] Li DK, Chen H, Odouli R. Vystavení matky magnetickým polím během těhotenství ve vztahu k riziku astmatu u potomků. Arch Pediatr Adolesc Med. 2011; 165 (10): 945-950. https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/1107612 . Přístupné 29. června 2018.

[32] Warnke U. Včely, ptáci a lidstvo: Zničit přírodu „Elektrosmogem“. Kompetenční iniciativa pro ochranu lidstva, životního prostředí a demokracie; 2009. www.naturalscience.org/wp- content / uploads / 2015/01 / kompetenzinitiative-ev_study_bees-birds-and-mankind_04-08_english.pdf . Přístupné 10. června 2018.

[33] Balmori A. Elektromagnetické znečištění ze stožárů telefonu. Účinky na volně žijící zvířata. Patofyziologie. 2009; 16: 191-199. doi: 10.1016 / j.pathophys.2009.01.007. Přístupné 10. června 2018.

[34] Cammaerts MC, Johansson O. Mravenci mohou být použity jako bioindikátory k odhalení biologických účinků elektromagnetických vln z některých bezdrátových přístrojů. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (4): 282-288. doi: 10,3109 / 15368378,2013,817336.

[35] Broomhall M. Zpráva popisující odchod druhů z Mt. Nardi oblast Nightcap národní park oblasti světového dědictví během 15 let (2000-2015). Zpráva pro Organizaci spojených národů pro výchovu a vzdělávání (UNESCO). https://ehtrust.org/wp-content/uploads/Mt-Nardi-Wildlife-Report-to-UNESCO-FINAL.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[36] Kordas D. Ptáci a stromy severního Řecka: Změny od nástupu 4G Wireless. 2017. https://einarflydal.files.wordpress.com/2017/08/kordas-birds-and-trees-of-northern-greece-2017-final.pdf . Přístupné 29. června 2018.

[37] Waldmann-Selsam C, Balmori-de la Puente A, Breunig H, Balmori A. Radiofrekvenční záření poškozuje stromy kolem základnových stanic mobilních telefonů. Sci Total Environ. 2016; 572: 554-569. doi: 10.1016 / j.scitotenv.2016.08.045.

[38] Balmori A. Účinky stožárů mobilního telefonu na běžných žabích (Rana temporaria) pulcích: Město se změnilo v laboratoř. Electromagn Biol Med. 2010 (1-2): 31-35. doi: 10,3109 / 15368371003685363.

[39] Margaritis LH, Manta AK, Kokkaliaris KD, et al. Dogenophila oogenesis jako bio-marker reagující na zdroje EMF. Electromagn Biol Med. 2014; 33 (3): 165-189. doi: 10,3109 / 15368378,2013,800102.

[40] Kumar NR, Sangwan S, Badotra P. Vystavení záření z mobilního telefonu produkuje biochemické změny ve včelách pracovníků. Toxicol Int. 2011; 18 (1): 70-72. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3052591 . Přístupné 17. června 2018.

[41] Balmori A. Efectos de las radiaciones electromagnéticas de la telefonía móvil sobre los insectos.Ecosistemas. 2006; 15 (1): 87-95. https://www.revistaecosistemas.net/index.php/ecosistemas/article/ download / 520/495 . Přístupné 17. června 2018.

[42] Balmori A. Výskyt elektromagnetického znečištění na volně žijících savcích: Nový „jed“ s pomalým účinkem na přírodu? Ekolog. 2010, 30 (1): 90-97. doi: 10.1007 / s10669-009-9248-y

[43] Magras IN, Xenos TD. Změny indukované RF zářením v prenatálním vývoji myší. Bioelektromagnetika 1997; 18 (6): 455-461. http://collectiveactionquebec.com/uploads/8/0/9/7/80976394/exhibit_r-62_magras_mice_study.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[44] Otitoloju AA, Osunkalu VO, Oduware R a kol. Hematologické účinky radiofrekvenčního záření ze základnových stanic GSM na čtyři po sobě následující generace (F1 – F4) myší albínů Mus Musculus. J Environ Occup Sci. 2012; 1 (1): 17-22. https://www.ejmanager.com/mnstemps/62/62-1332160631.pdf?t=1532966199 . Přístup k 30. červenci 2018.

[45] Magone I. Vliv elektromagnetického záření z rozhlasové stanice Skrunda Radio na kulturách Spirodela polyrhiza (L.) Schleiden. Sci Total Environ. 1996; 180 (1): 75-80. doi: 0048-9697 (95) 04922-3.

[46] Nittby H, Brun A, Strömblad S, et al. Efekty netermální GSM RF a ELF EMF na permeabilitu potkana BBB. 2011; 31 (2): 140-148. doi: 10.1007 / s10669-011-9307-z.

[47] Haggerty K. Nepříznivý vliv radiofrekvenčního pozadí na třesoucí se sazenice sazenic: Předběžné pozorování. Mezinárodní žurnál lesnického výzkumu. 2010; ID článku 836278. http://downloads.hindawi.com/journals/ijfr/2010/836278.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[48] Taheri M, Mortazavi SM, Moradi M, et al. Vyhodnocení vlivu radiofrekvenčního záření vyzařovaného z Wi-Fi routeru a simulátoru mobilního telefonu na antibakteriální citlivost patogenních bakterií Listeria monocytogenes a Escherichia coli. Odezva na dávku. 2017; 15 (1): 1559325816688527. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5298474 . Přístupné 18. června 2018.

[49] Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny. Neionizující záření, část 2: radiofrekvenční elektromagnetická pole. V: Monografie IARC o hodnocení karcinogenních rizik pro člověka. Vol 102. Lyon, Francie: WHO Press; 2013. http://monographs.iarc.fr/ENG/Monographs/vol102/mono102.pdf . Přístupné 2. července 2018.

[50] Carlberg M, Hardell L. – hodnocení mobilního telefonu a použití bezdrátového telefonu a riziko gliomu používat Bradford Hill názory od 1965 na asociaci a příčinné souvislosti. Biomed Res Int. 2017: 9218486. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5376454 . Přístupné 17. června 2018.

[51] Blackman CF. Důkaz o narušení modulačním signálem. V: Sage C, Carpenter D., eds. Biolnitiativní zpráva: Odůvodnění pro biologicky založený standard expozice veřejnosti pro elektromagnetické záření. Sec.15. Sage Associates; 2012. http://www.bioinitiative.org/report/wp-content/uploads/pdfs/sec15_2007_Modulation_Blackman.pdf . Přístupné 19. června 2018.

[52] Williams ER. Globální elektrický obvod: přehled. Atmos Res. 2009; 91 (2): 140-152. doi: 10.1016 / j.atmosres.2008.05.018.

[53] Wever R. Lidské cirkadiánní rytmy pod vlivem slabých elektrických polí a různých aspektů těchto studií. Int J Biometeorol. 1973; 17 (3): 227-232. www.vitatec.com/docs/referenz-umgebungsstrahlung/wever-1973.pdf. Přístupné 10. června 2018.

[54] Wever R. Účinky ELF na lidské cirkadiánní rytmy. V: Efekty elektromagnetického pole ELF a VLF. (Persinger M, ed.) New York: Plenum; 1974: 101-144.

[55] Engels S, Schneider NL, Lefeldt N, et al. Antropogenní elektromagnetický šum narušuje orientaci magnetického kompasu u stěhovavých ptáků. Příroda.2014; 509: 353-356. doi: 10.1038 / nature13290.

[56] Ludwig W, Mecke R. Wirkung künstlicher Atmosféra auf Säuger. Archiv pro meteorologii, geofyziku a bioklimatologii Serie B (Archiv pro meteorologii Geofyzika a bioklimatologie Série B Teoretická a aplikovaná klimatologie). 1968; 16 (2-3): 251-261. doi: 10.1007 / BF02243273.

[57] Morley EL, Robert D. Elektrická pole vyvolávají balónky v pavoucích. Současná biologie. 2018; 28: 1-7. https://www.cell.com/current-biology/pdf/S0960-9822(18)30693-6.pdf . Přístupné 14. července 2018.

[58] Weber J. Die Spinnen sind Deuter des kommenden Wetters (Pavouci jsou prediktory přicházejícího počasí). 1800; Landshut, Německo. „Elektrický materiál pracuje vždy v atmosféře; žádná sezóna nezpomaluje svou činnost. Jeho účinky na počasí jsou téměř nesporné; pavouci to vnímají a podle toho mění jejich chování. “

[59] König H. Biologické účinky extrémně nízkofrekvenčních elektrických jevů v atmosféře. J Interdisciplinární cyklus Res. 2 (3): 317-323. www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/09291017109359276 . Přístupné 10. června 2018.

[60] Sulman F. Vliv ionizace vzduchu, elektrických polí, atmosféry a jiných elektrických jevů na člověka a zvířata. Americké přednášky. Vol 1029. Springfield, Ill: Thomas; 1980.

[61] König HL, Krüger, AP, Lang S, Sönning, W. Biologic Effects of Environmental Electromagnetism. New York: Springer-Verlag; 1981. doi: 10.1007 / 978-1-4612-5859-9.

[62] Sazanova E, Sazanov A, Sergeenko N, Ionova V, Varakin Y. Vliv blízkých zemských elektromagnetických rezonancí na lidský cerebrovaskulární systém v době heliogeofyzikálních poruch. Pokroky v elektromagnetickém výzkumném sympóziu. Srpen 2013: 1661-1665.

[63] Rezonance Cherry N. Schumannové, hodnověrný biofyzikální mechanismus pro účinky lidského zdraví na sluneční / geomagnetickou aktivitu. Přírodní rizika. 2002; 26 (3): 279-331. doi: 10,1023 / A: 1015637127504.

[64] Rezonance Polka C. Schumanna. V Volland H, ed. CRC Příručka atmosféry. Vol.1. Boca Raton, Fla: CRC Press; 1982: 111-178. https://archive.org/stream/in.ernet.dli.2015.132044/2015.132044.Crc-Handbook-Of-Atmospherics-Vol-1#page/n115/mode/2up/search/polk. Přístupné 18. června 2018 .

[65] Park C, Helliwell R. Magnetosférické účinky radiace elektrického vedení. Věda. 1978; 200 (4343): 727-730. doi: 10,1126 / science.200,4343,727.

[66] Bullough K, Kaiser TR, Strangeways HJ. Neúmyslné člověkem způsobené modifikační efekty v magnetosféře. J Atm Terr Phys. 1985; 47 (12): 1211-1223.

[67] Luette JP, Park CG, Helliwell RA. Řízení magnetosféry pomocí radiace elektrického vedení. J Geophys Res. 1979; 84: 2657-2660.

[68] Becker RO, Selden G. Body Electric: Elektromagnetismus a základ života. New York: Morrow; 1985: 325-326.

[69] Firstenberg A. Planetární nouze. Webové stránky pro mobilní telefony. http://www.cellphonetaskforce.org/planetary-emergency . Publikováno 2018. Přístup k 10. červnu 2018.

[70] Becker RO. Základní systém přenosu a řízení biologických dat ovlivňovaný elektrickými silami. Ann NY Acad Sci. 1974; 238: 236-241. doi: 10.1111 / j.1749-6632.1974.tb26793.x.

[71] Maxey ES, Beal JB. Elektrofyziologie akupunktury; Jak pozemní elektrická a magnetická pole ovlivňují výměnu energie vzduchových iontů prostřednictvím akupunkturních bodů. Mezinárodní žurnál biometeorologie. 1975; 19 (Supp. 1): 124. doi: 10.1007 / BF01737335.

[72] Ćosić I, Cvetković D, Fang Q, Jovanov E, Lazoura H. Lidské elektrofyziologické signální reakce na ELFSchumannovy rezonance a umělá elektromagnetická pole. Transakce FME. 2006; 34: 93-103. http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/1450-8230/2006/1450-82300602093C.pdf . Přístupné 18. července 2018.

[73] Cohen M, Behrenbruch C, Ćosić I. Existuje souvislost mezi akupunkturními meridiány, rezonancemi zemských ionosfér a mozkovou aktivitou? Sborník z 2. mezinárodní konference o bioelektromagnetismu, Melbourne, Austrálie. 1998: 173-174. doi: 10,1109 / ICBEM.1998,666451.

[74] Chevalier G, Mori K, Oschman JL. Vliv uzemnění na lidskou fyziologii. Evropská biologie a bioelektromagnetika. Leden 2006: 600-621. http://162.214.7.219/~earthio0/wp-content/uploads/2016/07/Effects-of-Earthing-on-Human-Physiology-Part-1.pdf . Přístupné 10. června 2018. „Vysoce významné výsledky EEG, EMG a BVP ukazují, že obnovení přirozeného elektrického potenciálu země do lidského těla (uzemnění) rychle ovlivňuje lidské elektrofyziologické a fyziologické parametry. Extrémní rychlost těchto změn ukazuje spíše fyzikální / bioelektrický mechanismus než biochemickou změnu.

[75] Firstenberg A. Elektrická obálka Země. In: Neviditelná duha: Historie elektřiny a života. Santa Fe, NM: AGB Press; 2017: 113-131.

[76] Cannon PS, Rycroft MJ. Variace Schumannovy rezonanční frekvence během náhlých ionosférických poruch. J Atmos Sol Terr Phys. 1982; 44 (2): 201-206. doi: 10,1016 / 0021-9169 (82) 90124-6.

[77] Technická zpráva. Evropský institut pro telekomunikační normy; 2007: 7. http://www.etsi.org/deliver/etsi_tr/125900_125999/125914/07.00.00_60/
tr_125914v070000p.pdf
. Přístupné 10. června 2018. „Specifický antropomorfní manekýn (SAM) se používá pro vyzařované výkony a měření naplněné kapalinou simulující tkáně.“

[78] Výzkum v oblasti technologií pro hodnocení souladu s pokyny pro ochranu RF. Laboratoř elektromagnetické kompatibility, Tokio. http://emc.nict.go.jp/bio/phantom/index_e.html . Přístup k datu 18. července 2018. „SAR se měří naplněním fantomové kapaliny, která má stejné elektrické vlastnosti jako lidské tělo v nádobě vyrobené ve tvaru lidského těla, a skenování vnitřku pomocí sondy SAR.“

[79] Becker RO, Marino AA. Elektromagnetismus a život. Albany: Státní univerzita New Yorku Press; 1982: 39. „Zdá se, že důkazy jsou zcela přesvědčivé, že existují proudy stejnosměrného proudu, které proudí mimo neurony vlastní v celém nervovém systému.“

[80] Nordenström B. Biologicky uzavřené elektrické obvody. Stockholm: Severské lékařské publikace; 1983.

[81] Nordenström B. Dopad biologicky uzavřených elektrických obvodů (BCEC) na strukturu a funkci. Integr Physiol Behav Sci. 1992; 27 (4): 285-303. doi: 10.1007 / BF02691165.

[82] Devyatkov ND, ed. Netepelné účinky radiačního záření. Moskva: Acad SSSR. Sci .; 1981 (rusky).

[83] Devyatkov ND, Golant MB, Betskiy OV. Milimetrové vlny a jejich role v procesech života. (Millimetrovye volny i ikh rol ‘v protsessakh zhiznedeyatel’nosti). Moskva: Radio i svyaz ‘(Rozhlas a komunikace); 1991 (ruština).

[84] Betskii OV. Biologické účinky milimetrových vln s nízkou intenzitou (Review). Žurnál biomedicínské elektroniky. 2015 (1): 31-47. http://www.radiotec.ru/article/15678 . Přístup k 31. červenci 2018.

[85] Albanese R, Blaschak J, Medina R, Penn J. Ultrashort elektromagnetické signály: Biofyzikální otázky, otázky bezpečnosti a lékařské příležitosti, ”Aviat Space Environ Med. 1994; 65 (5 Supp): A116-A120. http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a282990.pdf . Přístupné 18. června 2018.

[86] Pepe D, Aluigi L, Zito D. Sub-100 ps monocyklické pulsy pro komunikaci 5G UWB. 10. Evropská konference o anténách a propagaci (EuCAP). 2016; 1-4. doi: 10.1109 / EuCAP.2016.7481123.

[87] Nasim I, Kim S. Lidská expozice RF polím v 5G downlink. arXiv: 1711.03683v1.https: //arxiv.org/pdf/1711.03683. Přístupné 17. června 2018.

[88] Thielens A, Bell D, Mortimore DB. Vystavení hmyzu radiofrekvenčním elektromagnetickým polím od 2 do 120 GHz. Nature / Scientific Reports. 2018; 8: 3924. https://www.nature.com/articles/s41598-018-22271-3.pdf . Přístupné 17. června 2018.

[89] Hallmann CA, Sorg M, Jongejans E. Více než 75% pokles v průběhu 27 let v celkovém množství biomasy létajícího hmyzu v chráněných oblastech. PLOS One. 2017; 12 (10): e0185809. http://journals.plos.org/plosone/article/file?id=10.1371/journal.pone.0185809&type=printable . Přístupné 17. června 2018.

[90] Gandhi O, Riazi A. Absorpce milimetrových vln člověkem a jeho biologické důsledky. IEEE Trans Microw teorie Tech. 1986; 34 (2): 228-235. doi: 10,1109 / TMTT.1986.1133316.

[91] Russell CL. 5G rozšíření bezdrátových telekomunikací: dopady na veřejné zdraví a životní prostředí. Environ Res 2018; 165: 484-495. https://zero5g.com/wp-content/uploads/2018/07/5-G-wireless-telecommunications-expansion-Public-health-and-environmental-implications-Cindy-L.-russell.pdf . Přístup k 1.listopadu 2018.

[92] Hardell L. Světová zdravotnická organizace, radiofrekvenční záření a zdraví – tvrdá matice k prasknutí (recenze). Int J Oncol. 2017; 51: 405-413. doi: 10.3892 / ijo.2017.4046.

[93] Pall M. 5G: Great risk for EU, US and international health: Compelling evidence for eight distinct types of great harm caused by electromagnetic field (EMF) exposures and the mechanism that causes them. European Academy for Environmental Medicine. http://www.5gappeal.eu/wp-content/uploads/2018/06/pall_2018.pdf . Published May 2018. Accessed June 22, 2018.

[94] Markov M, Grigoriev Y. Wi-Fi technology: An uncontrolled global experiment on the health of mankind,Electromagn Biol Med. 2013;32(2):200-208. http://www.avaate.org/IMG/pdf/Wi-fi_Technology_-_An_Uncontrolled_Global_Experiment_on_the_Health_of_Mankind_-_Marko_Markov_Yuri_G._Grigoriev.pdf . Accessed June 23, 2018.

[95] Belyaev I, Alipov Y, Shcheglov V, Polunin V, Aizenberg O. Cooperative response of Escherichia coli cells to the resonance effect of millimeter waves at super low intensity. Electromagn Biol Med. 1994;13(1):53-66. doi:10.3109/15368379409030698.

[96] Belyaev I. Nonthermal biological effects of microwaves: Current knowledge, further perspective, and urgent needs. Electromagn Biol Med. 2005;24(3):375-403. doi:10.1080/15368370500381844.

[97] Bise W. Low power radio-frequency and microwave effects on human electroencephalogram and behavior. Physiol Chem Phys. 1978;10(5):387-398.

[98] Brauer I. Experimentelle Untersuchungen über die Wirkung von Meterwellen verschiedener Feldstärke auf das Teilungswachstum der Pflanzen. Chromosoma. 1950;3(1):483-509. doi:10.1007/BF00319492.

[99] Kondra P, Smith W, Hodgson G, Bragg D, Gavora J, Hamid M. Growth and reproduction of chickens subjected to microwave radiation. Can J Anim Sci. 1970;50(3):639-644. doi:10.4141/cjas70-087.

[100] Frey AH, Seifert E. Pulse modulated UHF energy illumination of the heart associated with change in heart rate. Life Sciences. 1968;7(10 Part 2):505-512. doi: 10.1016/0024-3205(68)90068-4.

[101] Mann K, Röschke J. Effects of pulsed high-frequency electromagnetic fields on human sleep.Neuropsychobiology. 1996;33(1):41-47. doi: 10.1159/000119247.

[102] Tiagin NV. Clinical aspects of exposure to microwave radiation. Moscow: Meditsina; 1971 (Russian).

[103] Belpomme D, Campagnac C, Irigaray P. Reliable disease biomarkers characterizing and identifying electrohypersensitivity and multiple chemical sensitivity as two etiopathogenic aspects of a unique pathological disorder. Rev Environ Health 2015;30(4):251–271. https://www.jrseco.com/wp-content/uploads/Belpomme-Environmental-health-2015.pdf . Accessed June 18, 2018.

[104] Hecht K. Zdravotní důsledky dlouhodobé expozice elektrosmogu. Kompetenční iniciativa pro ochranu lidstva, životního prostředí a demokracie. 2016: 16, 42-46. http://kompetenzinitiative.net/KIT/wp-content/uploads/2016/07/KI_Brochure-6_K_Hecht_web.pdf . Přístupné 20. června 2018.

[105] Belyaev I, Dean A, Eger H, et al. Směrnice EUROPAEM EMF 2016 pro prevenci, diagnostiku a léčbu zdravotních problémů a nemocí souvisejících s EMF. Rev Environ Health. 2016; 31 (3): 363-397. doi: 10.1515 / reveh-2016-0011.

[106] Schreier N, Huss A, Röösli M. Prevalence symptomů způsobených expozicí elektromagnetickému poli: průřezový reprezentativní průzkum ve Švýcarsku. Soz Praventivmed. 2006; 51 (4): 202-209. doi: 10.1007 / s00038-006-5061-2. Přístupné 16. července 2018.

[107] Schroeder E. Stakeholder-Perspektiven zur Novellierung der 26. BIMSchV: Ergebnisse der bundesweitenTelefonumfrage im Auftrag des Bundesamtes für Strahlenschutz (Zpráva o perspektivách zúčastněných stran, týkající se 26. Federálního nařízení o emisních kontrolách: Výsledky celostátního telefonního průzkumu, který nařídil Federální úřad pro ochranu spotřebitele) Radiační ochrana). Schr / bba 04.02.26536.020. Mnichov, Německo. 2002 (německy). https://www.bfs.de/SharedDocs/Downloads/BfS/DE/berichte/emf/befuerchtungen.pdf?__blob=publicationFile&v=3 . Přístup k 19. červenci 2018.

[108] Hallberg Ö, Oberfeld G. Dopis redakci: Stane se z nás elektrosenzitivní? Electromagn Biol Med.2006, 25: 189-191. https://www.criirem.org/wp-content/uploads/2006/03/ehs2006_hallbergoberfeld.pdf . Přístupné 22. června 2018.

[109] Bruselské mezinárodní vědecké prohlášení o elektromagnetické přecitlivělosti a vícečetné chemické citlivosti. Institut ECRI. http://eceri-institute.org/fichiers/ 1441982765_Statement_EN_DEFINITIF.pdf . Publikováno 2015. Přístup k 10. červnu 2018.

[110] Removal of barriers to entry, 47 USC § 253. https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/USCODE-2015-title47/pdf/USCODE-2015-title47-chap5-subchapII-partII-sec253.pdf ; 5G For Europe: An Action Plan. European Commission; 2016. http://ec.europa.eu/newsroom/dae/document.cfm?doc_id=17131 . Accessed June 10, 2018.

[111] Federal Register – Rules and Regulations. 47 CFR Part 1 [WT Docket No 17–79; FCC 18–30] Accelerating Wireless Broadband Deployment by Removing Barriers to Infrastructure Investment. 2018;83(86) . Accessed June 10, 2018.

[112] 5G For Europe: An Action Plan. European Commission; 2016. http://ec.europa.eu/newsroom/dae/document.cfm?doc_id=17131 . Accessed June 10, 2018.

[113] PCIA – The Wireless Infrastructure Association. Model wireless telecommunications facility siting ordinance. 2012. https://wia.org/wp- content/uploads/Advocacy_Docs/PCIA_Model_Zoning_Ordinance_June_2012.pdf . Accessed June 29, 2018.

[114] Mobile services, 47 USC § 332(c)(7)(B)(iv). https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/USCODE-2016-title47/pdf/USCODE-2016-title47-chap5-subchapIII-partI-sec332.pdf : “No state or local government or instrumentality thereof may regulate personal wireless service facilities on the basis of the environmental effects of radio frequency emissions to the extent that such facilities comply with the [Federal Communications] Commission’s regulations concerning such emissions.” Courts have reversed regulatory decisions about cell tower placement simply because most of the public testimony was about health.

[115] Cellular Telephone Company v. Town of Oyster Bay, 166 F.3d 490, 495 (2nd Cir. 1999). https://openjurist.org/166/f3d/490/cellular-telephone-company-at-v-town-of-oyster-bay . Accessed June 10, 2018.; T-Mobile Northeast LLC v. Loudoun County Bd. of Sup’rs, 903 F.Supp.2d 385, 407 (EDVa. 2012). https://caselaw.findlaw.com/us-4th-circuit/1662394.html . Accessed June 10, 2018.

[116] Vogel G. A Coming Storm For Wireless? TalkMarkets. July 2017. http://talkmarkets.com/content/stocks–equities/a-coming-storm-for-wireless?post=143501&page=2 . Accessed September 13, 2018.

[117] Swiss Re: SONAR – New emerging risk insights. July 2014:22. http://media.swissre.com/documents/SONAR_2014.pdf . Accessed June 10, 2018. “[A]n increasing level of interconnectivity and the growing prevalence of digital steering and feedback systems also give rise to new vulnerabilities. These could involve cascading effects with multiple damages as well as long-lasting interruptions if the problems turned out to be complex and/or difficult to repair. Interconnectivity and permanent data generation give rise to concerns about data privacy, and exposure to electromagnetic fields may also increase.”

[118] Albert Einstein, letter to Max Born, Dec. 4, 1926.

[119] Active Denial Technology. Non-Lethal Weapons Program. https://jnlwp.defense.gov/Press-Room/Fact-Sheets/Article-View-Fact-sheets/Article/577989/active-denial-technology/ . Published May 11, 2016. Accessed June 10, 2018.

[120] V minulosti se často objevovaly střety zájmů. Například Komise EU (2008/721 / ES) jmenovala členy SCENIHR, kteří podporují průmysl, kteří předložili EU zavádějící zprávu SCENIHR o zdravotních rizicích, která dala telekomunikačnímu odvětví blanche k ozáření občanů EU. Zpráva je nyní citována agenturami pro radiační bezpečnost v EU. Dalším příkladem je americký národní toxikologický program uzavírající smlouvu s Nadací IT’IS, která je financována celým telekomunikačním průmyslem , aby navrhla, vybudovala a monitorovala expoziční facilitu pro dvouletou studii buněk v délce 25 milionů USD. telefonů. Následně předložila zavádějící zprávu , který je nyní citován představiteli průmyslu v USA.

[121] Ross M, Mills M, Toohey D. Potenciální klimatický dopad černého uhlíku emitovaného raketami. Geophys Res Lett. 2010; 37: L24810. https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1029/2010GL044548. Přístupné 17. června 2018 .

[122] Ross MN, Schaeffer PM. Radiační působení způsobené emisemi raketových motorů. Budoucnost Země. 2014; 2: 177-196. https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/2013EF000160 . Přístupné 17. června 2018.

[123] Callicott JB, Mumford K. Ekologická udržitelnost jako koncept ochrany. Konzervační biologie. 1997; 11 (1): 32-40. https://www.sierraforestlegacy.org/Resources/Community/Sustainability/
SY_CallicottMumford1997.pdf
. Přístupné 20. června 2018.

PAGE TOP