Studie Divoké Zvěře, Hmyzu: Telefony a Mizející Ptáci

STOP5G.CZ - Zastavme 5G projekt na Zemi a ve Vesmíru - Pravda Vítězí

Vědci varují před „ekologickým Armageddonem“ poté, co studie ukazuje, že počet hmyzu klesl o 75%

Počet létajícího hmyzů za posledních 25 let klesl o 75 procent. Podle studie, která naznačuje, že se blížíme k „ekologickému Armageddonu“.

Důsledky pro lidstvo jsou hluboké, přičemž hmyz poskytuje zásadní roli pro život na Zemi jako opylovače rostlin a kořisti pro větší zvířata.

Přestože se jednalo o známé druhy, jako jsou včely a motýli vědci byli šokováni poklesem počtu v přírodních rezervacích v Německu.

Vrabci zmizeli

  •     Vrabci zmizeli úplně z měst alespoň před čtyřmi lety v Británii, protože mobilní telefony narostly v oblibě. Mobilní telefony třetí generace (3G) byly představeny v roce 2003 a do konce roku 2005 bylo ve Velké Británii více než 65 milionů uživatelů, více telefonů než lidí (ISIS 2007)
  •     Vědci z Výzkumného ústavu pro přírodu a lesy v Bruselu v Belgii předložili první důkaz, že základnové stanice mobilních telefonů, telekomunikační věže ovlivňují reprodukční chování divokých vrabců.
  • Mobilní telefony jsou také příčinou masivního kolapsu včelstev po celých Spojených státech a Evropě.
  • Méně domácích vrabčích samců bylo pozorováno v místech s relativně vysokými silami elektrického pole stanic GSM (ISIS 2007)

Čáp bílý, mladí ptáci zemřeli

  •     Alfonso Balmori, biolog ochrany přírody ve Valladolidu ve Španělsku, oznámil podstatně nižší počty mláďat čápa bílého (Ciconia ciconia) v hnízdech v blízkosti vysílačů mobilních telefonů ve srovnání s hnízdy vzdálenějšími. (ISIS 2007)
  •     Balmori také zjistil rozdíl v tom, jak se ptáci chovali v blízkosti telefonních antén. Mladí ptáci zemřeli a ptačí páry často bojovaly při stavbě svých hnízd. Tyčinky padly na zem a pár neuspěl. Některá hnízda nebyla nikdy dokončena a čápi zůstali pasivně před anténami. (ISIS 2007)

Miliony ptáků zemřelo

  •     Pozorování v městských vrabcích a populaci bílého čápa vedou k jasnému stanovisku, že mikrovlnné záření interferuje s reprodukčním zařízením a vede k vymření.
  •     Několik miliónů ptáků 230 druhů zemře každý rok z kolizí s telekomunikačními stožáry ve Spojených státech během migrace. Nehody se dějí hlavně v noci, v mlze nebo špatném počasí, kdy ptáci mohou používat magnetické pole země pro navigaci a mohou být vážně dezorientováni mikrovlnným zářením z telekomunikačních stožárů. (ISIS 2007)
  •     Nakonec kuřecí embrya vystavená mikrovlnnému záření z mobilních telefonů ukázala jak deformitu, tak mortalitu. ( zdroj )

Proč existuje diskuse obklopující 5G síť?

V říjnu 2018 stovky ptáků v parku v Nizozemsku najednou začaly padat ze stromů a umírat během podezření na 5G experiment v Haagu.

Bylo také hlášeno, že nedaleké kachny, které plavaly, začaly podivně reagovat a souběžně stavěly své hlavy pod vodu aby unikly záření, zatímco ostatní odletěly pryč.

Následuj nás / Follow us