Existuje řada vysoce výkonných zvukových zbraní (Sonic Weapons, SW) přesahujících infrazvukové, ultrazvukové a slyšitelné rozsahy. Protože se jedná o zbraně, které směrují zvuk na cíl a zvuk je energie, lze je považovat za zbraně se zaměřenou energii (DEW). Lze vysílat přes satelity.
Tyto zbraně mají psychologické i fyzické účinky. Zahrnují vysoce směrová zařízení, která mohou přenášet bolestivý slyšitelný zvuk do ucha jednotlivce na velké vzdálenosti, a infrasonické generátory, které mohou střílet akustické projektily stovky metrů, což způsobuje tupý dopad na cíl.
Infra generátory mohou vyvolat negativní emoce, jako je strach, úzkost nebo deprese, jakož i biologické příznaky, jako je nevolnost, zvracení, poškození orgánů, popáleniny nebo smrt – v závislosti na frekvenci a úrovni výkonu. Většina z těchto zbraní funguje mezi frekvenčním rozsahem přibližně 1 Hz až 30 kHz. Tyto frekvence se vyskytují v následujících vlnách: Extrémně nízká frekvence (ELF) 1 Hz až 30 Hz, Super nízká frekvence (SLF) 30 Hz až 300 Hz, Ultra nízká frekvence (ULF) 300 Hz až 3 kHz a Velmi nízká frekvence (VLF) ) 3 kHz až 30 kHz.
V oblasti ELF spektra je typ zvuku nazývaný infrazvuk, který se vyskytuje mezi 3 a 20 Hz. Infrazvuk není obvykle slyšet, ale může být, pokud je dostatečná úroveň výkonu. Dále začíná u většiny lidí slyšitelný šum přibližně od 20 Hz do 20 kHz a vyskytuje se mezi horním ELF do rozsahu VLF. Ultrazvuk začíná v rozsahu VLF při asi 20 kHz, těsně nad lidským sluchem.
Dalším zvukovým faktorem je výkon, obvykle popisovaný pomocí měrné jednotky zvané decibel. Decibely se používají k měření výkonu slyšitelného a neslyšitelného zvuku, z nichž oba vytvářejí efekty. Jakýkoli zvuk začíná být fyzicky bolestivý při asi 120 decibelech, i když při nižších úrovních může způsobit nepohodlí. Při asi 130 decibelech se stává nesnesitelným. V této kapitole se k popisu akustického výkonu používají slova jako intenzita, úroveň, síla, tlak a decibel.
Rezonance
Všechny chemické reakce v buňkách živých organismů jsou způsobeny elektromagnetickými oscilacemi, pulzacemi a vibracemi, které jsou společně označovány jako vibrační frekvence. Veškerá fyzická hmota vibruje na své vlastní vibrační frekvenci.
Rezonance nastane, když je vytvořeno spojení mezi zdrojem a cílem, které vibrují na stejné frekvenci. Když k tomu dojde, materiály se spojí a říká se, že rezonují. Jakmile je dosaženo rezonance, dochází k výměně energie na povrchu membrány každé buňky. Pokud je zdroj energie silnější, přímo ovlivňuje cílený materiál, což vede k biologické reakci.
Jak infrazvuk, tak ultrazvuk jsou schopné vyvolat rezonanci. Toto spojení lze vytvořit v slyšitelném nebo neslyšitelném zvukovém rozsahu. Přirozenou ukázkou této harmonické synchronicity jsou žáby, které zpívají v refrénu. Mechanické příklady zahrnují kyvadla vícenásobných hodin na stejné zdi, která se všechny houpají stejným způsobem, nebo řetězec klavíru, který vibruje po téže notě.
Některé organické a anorganické objekty mohou fungovat jako rezonanční komory. Tyto objekty jsou obvykle s malým otvorem. Například sklenice nebo láhev bude fungovat jako jedna. Ve větší míře funguje hrudník / břišní oblast lidského těla jako rezonanční komora. Jako rezonanční komora lze použít i celou místnost s otevřenými dveřmi nebo oknem. Zvuk lze použít k rozbití nebo výbuchu předmětů po dosažení rezonance.
Rezonance může být indukována elektromagneticky pomocí infra generátoru pulsů, který může vytvořit spojení například s vnitřními orgány člověka jeho rezonováním v oblasti hrudníku. Jakmile toto připojení nastane, lze zvýšit úroveň výkonu generátoru, což by automaticky přeneslo energii na osobu. Pokud je úroveň výkonu mírná, může u člověka dojít k bolesti v oblasti hrudníku nebo k tomu, že jeho orgány vibrují. Zvýšení úrovně síly zničí jejich orgány.
Infrasonické a Ultrazvukové Zbraně
Infrasonické
a ultrazvukové generátory, také nazývané zářiče, a VLF
modulátory, jsou zbraňová zařízení skládající se z anténní
antény, která může vysílat akustické impulzy obecnému nebo
konkrétnímu. V
roce 1972
Francie používala infrasonické generátory, které na civilním
obyvatelstvu fungovaly při 7 Hz.
A
v roce 1973 použila
britská armáda „ Squawk Box“ v Severním Irsku. Byla
to směrová zbraň, která mohla zacílit na konkrétní jedince
tím, že vydávala slyšitelný zvuk při asi 16 kHz, který se při
spojení s ušima změnil na infrazvuk při 2 Hz.
Na
počátku 90. let vyvinulo Rusko 10 Hz VLF modulátor schopný cílit
na jednotlivce na stovky metrů, působit bolest, nevolnost a
zvracení. Bylo to nastavitelné až do smrtelné úrovně.
Od
roku 1997 má americký DOD zájem na vytváření generátorů v
infrazvukových a ultrazvukových rozsazích 7 Hz a 20-35 kHz, které
mohou tyto účinky vyvolat.
Takové
zařízení je
mo6no
zacílit na mozek. Tyto změny v mozkových frekvencích způsobují
změny v chemii mozku, které pak ovlivňují myšlenky a emoce.
Kromě toho bude přenos řízené energie pomocí přesné frekvence
a modulace vyvolávat přesnou chemickou reakci v mozku, což zase u
cílového jedince vyvolá specifické
emoce.
Infrazvuk
Infrazvuk se vyskytuje v rozmezí ELF od několika hertzů do asi 20 Hz, což je dolní mez lidského sluchu. Normálně síla zvuku spíše než frekvence určuje práh bolesti a poškození. Zdá se však, že od 1 do asi 250 Hz se práh bolesti / poškození zvyšuje s frekvencí i výkonem.
Takže v tomto rozsahu, pokud úroveň výkonu zůstane stejná, ale frekvence se zvýší, může dojít k dalšímu poškození. Kromě toho je rozhodujícím faktorem, který způsobuje poškození, síla, zatímco frekvence určuje, jaký druh poškození nastane.
Infrazvuk prochází na velkou vzdálenost a snadno prochází většinou budov a vozidel. Normálně je snímán ušima, ale při vysokých úrovních výkonu se může spojit s tělem a cítit zvuk jako vibrace.
Přírodní příklady toho zahrnují: laviny, zemětřesení, sopky a vodopády. Velryby, sloni, hroši a nosorožci používají infrazvuk ke komunikaci na velké vzdálenosti, která zahrnuje stovky kilometrů. Elektronickým příkladem by byl velký subwoofer. Infrazvuk je lepší než ultrazvuk, protože si zachovává svou frekvenci, když se spáruje s lidským tělem.
Od asi 100 do 140 decibelů infrazvuk způsobuje různé biologické příznaky v závislosti na frekvenci a úrovni výkonu. V zásadě čím vyšší je úroveň výkonu, tím větší je poškození. Účinky zahrnují: únavu, tlak v uších, vizuální rozmazání, ospalost, nerovnováhu, dezorientaci, vibrace vnitřních orgánů, silnou bolest střev, nevolnost a zvracení. Vyšší výkon může zkapalnit střeva a rezonovat vnitřní orgány způsobující smrt. Infrazvuk může také způsobit pocity tlaku v hrudníku, udušení, nepravidelné dýchání a dýchací neschopnost.
Vysoký výkon, nízkofrekvenční zvuk od přibližně 30 Hz do přibližně 100 Hz (těsně za infrazvukem) způsobuje následující biologické účinky: únava, rozmazané vidění, střevní křeče, bolest nebo poškození vnitřních orgánů, pocity plnosti v dutině hrudníku, stěny hrudníku vibrace, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, udušení a poškození dýchacích cest.
Infrazvuk způsobuje různé psychologické účinky v závislosti na frekvenci a úrovni výkonu. Může to způsobit: ztrátu koncentrace, odpor, apatii, smutek, depresi, strach, úzkost a záchvaty paniky. „Tyto přenosy,“ řekl John Alexander ve svém článku z prosince 1980, „The New Mental Battlefield“, „lze použít k vyvolání deprese nebo podrážděnosti u cílové populace.“
Podle článku Prospektivní hodnocení akustických zbraní (Acoustic Weapons Prospective Assessment), který se objevil ve svazku Science and Global Security ze svazku 9, 2001, může infrazvuk vyvolat lokalizovaná zemětřesení. Velká místnost v budově může působit jako rezonanční komora, která rozruší nadaci a způsobí miniaturní zemětřesení.
Ultrazvuk
Zvuk, který se vyskytuje mimo lidský sluch (asi nad 20 kHz), se považuje za ultrazvuk. Zvířata, jako jsou psi, kočky, delfíni a netopýři, mohou slyšet ultrazvuk. Některé velryby a delfíni používají k detekci své kořisti ultrazvuk a pak jako zbraň k omráčení své kořisti. Je to méně účinná zbraň, protože si nezachová svou frekvenci, když se spáruje s hmotou, jako je lidské tělo.
Ultrazvukové zbraně mají řadu efektů v závislosti na úrovni výkonu a frekvenci. Mnohé jsou stejné jako ty produkované infrazvukem, plus topení a spalování. Patří k nim: lechtání v oblasti úst / nosu, nepohodlí, zahřívání kůže, nevolnost, bolesti břicha a zvracení. Při vyšších decibelech způsobuje popáleniny a zahřívání těla až na smrtelné teploty. Dalším velmi bolestivým účinkem je rezonance kostí, která způsobuje doslova explozi kostí člověka.
„Zaměřené na hlavu, rezonující lebeční kosti způsobily, že lidé slyšeli hlasy,“ prozradila Federace amerických vědců ve svém článku z roku 1997, nesmrtelné zbraně pro vojenské operace jiné než válka (Non-Lethal Weapons for Military Operations other than War).
Sonické Projektily
Stejné dříve zmíněné modulátory ELF, které způsobují různé biologické a psychologické účinky, mohou také fungovat jako emitenti infrazvukových a ultrazvukových projektilů.
Tyto zbraně jsou v podstatě zvukové pušky a kánony, které mohou přenášet neviditelnou energii na stovky metrů, což způsobuje tupý dopad. Nacisté prý vyvinuli zvukové dělo schopné sestřelit spojenecké bombardéry. Na počátku 90. let vytvořilo Rusko zvukový kanón o frekvenci 10 Hz, který sestával z infra generátoru připojeného k radarové misce. Vysílala neviditelné projektily o velikosti baseballových stovek metrů ovlivňujících tupou sílu na cíl.
Mohlo by být také upraveno tak, aby způsobovalo účinky od fyzického nepohodlí až po smrt. Účinky krátce po smrti zahrnovaly bolesti břicha, nevolnost a zvracení. Kromě toho by to mohlo způsobit rezonanci kostí člověka, což je velmi bolestivé.
Zpráva FAS z roku 1997 popisovala, že USA vyvíjely takovou zbraň, aby způsobily tyto přesně stejné účinky. Poté 16. července 2002 společnost ABC News ve své zprávě Sonic Bullets Acoustic Weapon of the Future oznámila, že americká armáda měla ve svém držení zvukové dělo. „Tato nová technologie,“ prohlásili, „pravděpodobně ovlivní téměř každý aspekt našeho života, a to způsobem, který si začínáme teprve chápat.“
Vortexová Zbraně
Elektromagnetické Zákazy Nařízené Lidem
Vortex spouštěč (nazývaný také Vortex Canon, Wind Canon a Shockwave Weapon) je schopen přenášet neviditelnou sílu víru. Tím dokáže způsobit významný tupý dopad na cíl.
Může být také použit k přenosu chemických dráždivých látek na konkrétní osobu nebo skupinu. Údajně bude použit k zneškodnění nebo zničení personálu, jako jsou nepřátelští bojovníci nebo ničivé davy. Většina aktuálních informací o této technologii je klasifikována. Na konci 90. let však americká armáda vyvinula vířivou zbraň ve spojení s různými dodavateli obrany, US Army Research Laboratory a Pennsylvania State University.
Má vzdálenost nejméně 50 metrů. O tuto technologii také projevily zájem Velká Británie, Rusko a Německo. Tato zbraň sahá až do druhé světové války, kdy rakouský nacistický vědec Dr. Zippermeyer, vynalezl zařízení známé jako Větrná děla (Windkanone) určené k sestřelení spojeneckých bombardérů.
Byl to výbuchem poháněný vír schopný přenášet vysokorychlostní vířivý proud kouře nejméně dvě stě metrů. Skládalo se ze spalovací komory o velikosti budovy, která generovala explozi, a specializované trysky na konci komory, která vytvořila vír.
Kromě výše popsaného způsobu výbuchu může být tlak vzduchu, který prochází tryskou, také vytvářen pomocí infra generátoru. Přestože projektil může být generován akusticky, skutečný energetický projektil, který se srazí s cílem, sestává ze vzduchu nebo plynu.
Poté, co je vzduch vytvořen, opouští komoru speciální tryskou, která tvoří vír. Funguje to následujícím způsobem: Při výbuchu vzduchu se vzduch kolem středu trysky pohybuje mnohem rychleji než vzduch po stranách, takže se zakřivuje kolem od středu k vnějším okrajům a vytváří rychle se pohybující kruh proud vzduchu (vír). Přirozeným příkladem je tornádo nebo kouřový prsten děla.
Pokud jde o pohyb, existuje několik úvah. Nejprve rychlost, kterou se vířivý vítr otáčí, plus rychlost, kterou se pohybuje k cíli. Oba přispívají k účinku tupé síly na cíl. Čím rychleji se vířivka sama otáčí, tím stabilnější a pevnější je vír. Vír může být přenášen pomalu, podobně jako se tornádo vířící rychlostí dvou set mil za hodinu pohybuje krajinou rychlostí jen pár mil za hodinu. Nebo může dosáhnout svého cíle velmi rychle. Vír může pojmout chemikálie, které dokáže přesně dopravit na velkou vzdálenost.
Vír může být složen z kouře, páry nebo jen vzduchu. Protože kouř a pára jsou lehčí než vzduch, umožňují stabilnější vír. Efektivní vír se však dá vyrobit jen vzduchem. Normálně je výbuch vzduchu procházející atmosférou omezen třením a rychle ztrácí svou hybnost. Ale protože vnější okraje víru cirkulují velmi rychle, kolem něj se vytvoří prostředí téměř bez tření, které mu umožňuje volně klouzat po velkých vzdálenostech. Udeří silou pevného objektu a může dokonce odrazit struktury a pokračovat v jiném vektoru.
Electromagnetic Personnel Interdiction Control (EPIC) je přenosná
akustická zbraň vytvořená společností Invocon Incorporated.
Americké námořnictvo to popisuje jako
vyvíjející se technologii, která narušuje rovnováhu člověka
vysíláním akustických pulzů energie, které narušují chemické
a mechanické procesy vestibulárního systému.
Vestibulární
systém je součástí vnitřního ucha, které určuje, jak zvuk a
pozice zpracovává mozek. Výsledkem je dezorientace,
zmatenost, extrémní pohybová nemoc a zvracení. Námořnictvo
prohlásilo, že zbraň funguje skrz zdí a další ochranných
prostředků, které nyní poskytují krytí bojovníkům v situacích
městské války.
Řízený Tyčový Radiátor
Directed
Stick Radiator (DSR), vytvořený
American Technology Corporation, je malá přenosná akustická
zbraň, která vystřelí soustředěný, bolestivý, slyšitelný
zvuk až do 90 metrů.
Jedná se o 1 metr dlouhou bateriovou hůl vyrobenou z polymeru.
Funguje v oblasti 10 kHz a je nastavitelný až do 140
decibelů.
Zařízení
obsahuje řadu interních elektrických disků, které fungují jako
zesilovače. Funguje následujícím způsobem: Elektrický signál
je odeslán na první disk v zadní části, který vyšle tlakový
impuls na další disk, který zesílí impuls, a poté jej předá,
aby byl zesílen dalším diskem. Tento proces zesílení pokračuje,
dokud pulz neopustí zbraň. „Vystřeluje pulz zvuku, který je
skoro jako kulka,“ popsal Elwood Norris, předseda ATC.
Zbraň
může přenášet řeč a další zvuky. Může také fungovat jako
směrový mikrofon v obráceném provozu. Podle jeho výrobce je jeho
kinetický účinek tak intenzivní, že může někoho srazit zpět
a způsobit migrénové bolesti hlavy. Business Wire a BBC uvedly, že
kromě toho, že se používají k dálkovému zneškodnění
konkrétního jednotlivce, budou použity i pro psychologické
operace.
Podobným zařízením je přenosná Sonic
Firehose, kterou vyvinula společnost SARA. Lidi
to nutí spadnout na zem, děje
se to pomocí vysílání zvuku s vysokým
decibelem až do 1 km. Společnost Universal Guardian Holdings
vyvinula Acoustic Defender, který může vydávat vysilující zvuk
až na 90 metrů.
Akustické Zařízení s Dlouhým Dosahem – LRAD (Long Range Acoustic Device)
Akustické zařízení s dlouhým dosahem (LRAD), nazývané také Ochraný Zvuk Silý (The Sound of Force Protection), bylo vyvinuto společností American Technology Corporation (ATCO). Existuje několik modelů, včetně 1000, 500, RX a X. Výkon až 150 decibelů. Je odolný vůči povětrnostním vlivům, je lehký, má nízkou spotřebu energie a je velmi přenosný.
LRAD byl v Iráku tiše použit. LRAD je v podstatě zaměřený paprsek zvuku. Původně byl navržen tak, aby vydával velmi hlasitý zvuk. Každý kdo byl v tomto paprsku, uslyšel bolestivě hlasitý zvuk. Každý, kdo stál vedle, nic neslyšel. Ti co byli v paprsku však okamžitě uprchli nebo bolestivě padli na zem. Trvalá ztráta sluchu je možná, pokud je paprsek držen na osobě několik sekund. Tato technika je také použíta na moři poblíž Somálsko na výletních lodí, k odpuzování pirátů. Některé lodě amerického námořnictva to používají nejen na odražení útočících sebevražedných atentátů, ale i na aktivní vysílání. Systém byl dodán námořnictvu za mnohem jemnější aplikace, jako vysílání hlasu široké populaci. První veerze LRAD mohli vysílat řeč, mp3 do vzdálenosti 300 metrů, nyní víc jak 1 km. Námořnictvo použilo LRAD k varování lodí, aby unikly z cesty. To bylo zapotřebí na přeplněných vodních místech, jako jsou pobřežní vody v severním Perském zálivu. S LRADem se zaměřuje na člena posádky, kde v jeho rodném jazyku pomocí tlumočníka říkáte co má dělat. Bylo zjištěno, že člen posádky na přijímací straně byl někdy vyděšený, když si uvědomil, že s ním mluví velký americký torpédoborec. V Iráku se nyní objevují pověsti o ďábelské americké zbrani, díky níž lidé věří, že v hlavách slyší hlasy. LRAD může do hlav vložit „Boží slovo“. Pokud Bůh ve formě hlasu, který slyšíte jen vy, vám řekne, abyste se vzdali nebo utekli, co uděláte?
Jak to pracuje?
Tato technologie používá metody „bio-neurálního rozhraní“, které se vyvíjelo v průběhu několika desetiletí. Starší zařízení VOG (Voice of God, Boží Hlas) s frekvencí LF / ELF se mohla soustředit na jednotlivce v davu, ale po určitém rozsahu způsobil „kvetoucí účinek“ tzv. ztrátu požadovaného účinku. Novější technologie se může zaměřit na jedince z dronového letadla nebo dokonce na orbitu Země.
V závislosti na modelu a nastavení může být použit k udržování komunikace point-to-point s pracovníky v terénu, což způsobuje, že netušící osoba slyší hlasy prostřednictvím vibrací v jejich lebce a mozkové hmotě nebo dokonce stahuje zvuková, čichová a vizuální data přímo do svých neurologických systémy. Protože pracovníci SOP jsou vystaveni této technologii, aby byli schopni rozpoznat, kdy jsou zaměřeni.
Lidé, kteří vytvářejí data nebo konstrukty reality, které jsou „staženy“, se nazývají „programátoři“. Tato technologie VOG je velmi používána u lidí, kteří se věnují i „cíleným jednotlivcům“. Může produkovat halucinace, které jsou neuvěřitelně realistické. Těžké používání této technologie po dlouhou dobu vyvolá paranoidní schizofrenii u lidí, kteří by jinak tuto poruchu nikdy nevyvinuli.
Jedná se o velmi ošklivou a nebezpečnou technologii, která je široce používána proti veřejnosti. Byl to hlavní nástroj k šíření dezinformací prostřednictvím „truther hnutí“ a k diskreditaci legitimních kontaktů a komunikace s mimozemšťany. Používá se s velkým úspěchem při vytváření konkurenčních příběhů, které způsobují rozkoly mezi stoupenci různých esoterických skupin. VOG technologie je v současné době používána k datu této odpovědi