Slunce – 5G Satelity – Terapie Červeného a Infračerveného Světla – 660 nm – 850 nm

Stop5G.cz - Dva klíčové mechanismy světelné terapie RED a NIR - Mitochondrion - Světelná terapie

Záměrem tohoto článku je poskytnout informace o terapii světlem, zejména terapie červeným a blízkým infračerveným světlem. Pokusili jsme se také poskytnout pokyny pro bezpečné používání zařízení pro terapii červeného a infračerveného světla. Harmonická vlnová genetika.

Pokud existuje pilulka, u které bylo prokázáno, že má silné účinky proti stárnutí naší kůže, bojuje proti neurologickým onemocněním, bojuje proti depresi a úzkosti, zvyšuje úbytek tuku, urychluje zotavení z cvičení, zvyšuje sílu a vytrvalost, bojuje proti určitým auto-imunním stavům, bojuje proti vypadávání vlasů a urychluje hojení zranění a to vše s téměř žádnými vedlejšími účinky – byla by to miliardová pilulka. Stovky milionům lidem by bylo řečeno lékaři, aby pilulku začali brát každý den. A lékaři z celého světa by to nazvali „zázračnou pilulkou“. Tady je šílená část: Ta pilulka existuje, ale není to pilulka. Je to červené a infračervené světlo, které

  • Zvyšuje Vaši energii
  • Bojuje proti stárnutí a zajišťuje zdravější pleť, omezuje vrásky a zbavuje celulitidy
  • Urychluje odbourávání tuků
  • Zlepšuje regeneraci svalů a sportovní výkon
  • Zlepšuje náladu a kognitivní funkce
  • Zrychluje hojení zranění
  • Zlepšuje metabolismus a hormonální zdraví
https://youtu.be/KhI8YDixufg

Zdravotní účinky červeného a blízkého infračerveného světla již byly prokázány ve více než 3 000 vědeckých studiích! Pokud propustíte bílé světlo (sluneční světlo) hranolem, oddělí se jednotlivé barvy na základě jejich vlnových délek. To je proč vidíme duhu.

Malá část tohoto spektra – od zhruba 400nm do 700nm – je pro lidské oko viditelná. Na nejvyšším konci spektra viditelného světla je červené světlo, které se pohybuje od něco přes 600 nm do přibližně 700 nm. Nad viditelným světelným spektrem je infračervené záření téměř od 700 nm do něco přes 1 100 nm. Konkrétně většina výzkumů ukazujících výhody červeného a blízkého infračerveného světla používala vlnové délky v úzkých rozsazích 630-680nm a 800-880nm. Přístroje pro terapii infračerveným světlem (NIR) a červeným světlem byly schváleny FDA pro několik účelů, mezi které patří například ochrana proti stárnutí, zvrácení vypadávání vlasů, léčba akné, úleva od bolesti, pomalé hojení ran, ztráta tuku.

Proč už tuto technologii každý nepoužívá?

Většina lidí uvěřili, že zdraví dostanou ze stříkačky, nebo z pilulky. Velké farmaceutické společnosti by přišly o hodně peněz. Farmaceutické společnosti, WHO dokonce spustilo reklamu, že slunce nás zabijí. Proč tedy většina lidí miluje Slunce a moře? Bill Gates chce blokoval Slunce a Elon Musk se svými satelity a souhlasem FCC chce měnit záření co dopadá na Zemi. To je démonické chování a nerespektování biologického života. Celý biologický život fungoval tisíce let v harmonii mezi Sluncem a Zemí. A najednou Slunce je náš nepřítel, proč? Farmaceutické společnosti jsou navázány na doktory, lékárny, kteří dostávají bonusy, když prodají určitý lék, který má většinou vedlejší účinky, které jsou popsané v příbalovém letáčku.

Lékaři většinou neví, nebo nemluví o léčivých účincích slunečního záření a to z obav o svoji práci nebo o svůj jistý příjem. Část lidí je pod dojmem, že léčení pomocí červeného a infračerveného světla lze dosáhnout jen pomoci neuvěřitelně drahých laserových zařízení. Nový výzkum ukázal, že není nutné používat tato drahá laserová zařízení, a většina odborníků nyní souhlasí s tím, že je možné získat stejné výhody z LED panelů pro terapii blízkého infračerveného záření a červeného světla za zlomek ceny. A nemáte-li žádné peníze, jděte na balkón a začněte se opalovat. Než se začněte opalovat, podívejte se, jestli ve Vaší blízkosti nejsou žádné telekomunikační antény, které modulují frekvence. Modulované frekvence jsou rakovinotvorné, poškozují genetickou informaci a mají další zdravotní vlivy. Jsou to kumulativní toxické vlivy, proč máme dneska tolik civilizačních nemocí, v čem jsme si pomohli za posledních 30 let? Lidé jsou víc a víc nemocní a oficiální zdroje Vám dávají mlhavou odpověď.

Tady je to, co řekl vědec Harvardu Michael Hamblin, PhD (všeobecně považovaný za nejvyšší světovou autoritu v terapii blízkého infračerveného záření a červeného světla): „Většina prvních prací v této oblasti byla prováděna různými druhy laserů, a mělo se za to, že laserové světlo má některé zvláštní vlastnosti, které nejsou vlastněny světlem z jiných zdrojů světla, jako je sluneční světlo, zářivky nebo žárovky a nyní LED. Všechny studie, které byly provedeny ve srovnání laserů s ekvivalentními světelnými zdroji s podobnou vlnovou délkou a výkonovou hustotou jejich emise, však mezi nimi v podstatě nenašly žádné rozdíly.““ Můžete dělat světelné sezení doma s vlastním světlem a získat všechny stejné výhody a přitom si ušetřit deseti-tisíce korun, které byste utratili na klinice proti stárnutí nebo na lékařské klinice

S 5G satelity nám chtějí změnit ve velkém měřítku přirozené záření co dopadá ze Slunce a tím zdevastovat biologický život na Zemi. Je zde přechodná fáze, v které se lidé musí probudit. Co je pro Vás víc mobil nebo Země a Slunce?

Pět „bioaktivních“ typů světla: Proč lidé potřebují sluneční světlo ke svému zdraví?

Nejdůležitější co byste měli pochopit je, že lidské tělo potřebuje světlo, aby bylo zdravé. Jedná se o pět typů bioaktivního světla u lidí:
1. Modré světlo – nastavuje cirkadiánní rytmus v našem mozku, který zase reguluje řadu různých neurotransmitterů a hormonů
2. UV záření – umožňuje nám syntetizovat vitamín D ze slunce
3. Vzdálené infračervené záření – působí tak, že zahřívá naše buňky (jedná se o část slunečního spektra, které cítíte jako teplo), což stimuluje změny ve funkci buněk i změny oběhu
4. Červené světlo – působí na mitochondrie v našich buňkách a stimuluje produkci zvýšené buněčné energie (ATP)
5. Blízké infračervené (NIR) – působí na stejných cestách jako červené světlo – zejména v mitochondriích v našich buňkách ke stimulaci produkce zvýšené buněčné energie (ATP)

Ukazuje se, že světlo je ve skutečnosti nezbytnou živinou pro člověka a naše zdraví. Závisí na získání správné dávky těchto pěti typů světla. Jde o to, že moderní lidé nemají dostatek těchto pěti vlnových délek světla a když nemáme dostatek, existují zdravotní důsledky.

Nedostatek vitamínu D (z příliš malého UV světla) a narušení cirkadiánního rytmu (z příliš malého modrého světla ráno a příliš mnoho umělého světla v noci) způsobuje rakovinu, jakož i srdeční choroby, obezitu, cukrovku, neurodegenerativní onemocnění a mnohočetné další stavy. Jsme navrženi tak, aby vitamín D byl získáván primárně ze slunečního záření a je spojen s mnoha chorobami, jako jsou:

  • Neurodegenerativní onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, demence, roztroušená skleróza a Parkinsonova 5,6,7,8
  • Desítky typů rakoviny 9,10,11,12
  • Obezita 13,14
  • Diabetes 15
  • Metabolický syndrom 16
  • Srdeční onemocnění 17

Jako další příklad špatného osvětlení je umělé osvětlení v noci (z elektronických zařízení, jako jsou telefony, televizory, počítače, vnitřní osvětlení atd.) Spojeno s řadou nemocí, jako například:

  • Četné typy rakoviny 20,21
  • Deprese 22
  • Přírůstek tuku, obezita, diabetes a metabolický syndrom 23,24,25
  • Nespavost a špatný spánek 26
  • Poruchy nálady 27

Blízké infračervené světlo (NIR) a nedostatek červeného světla

Tyto vlnové délky světla přicházejí ze slunce a ukázalo se, že naše tělo se vyvinulo v průběhu milionů let, aby bylo schopno využít červené a infračervené světlo ze slunce, aby pomohlo energii našim buňkám – doslova zlepšilo funkci našich mitochondrií , naše generátory buněčné energie – mezi mnoho dalších prospěšných účinků.

Jak funguje světelná terapie s červeným a blízkým infračerveným světlem (NIR)?

Existují dva centrální mechanismy a jejich přínos pro buněčné funkce a celkové zdraví:

1 VÝROBA MITOCHONDRIÁLNÍ ENERGIE: Primárním mechanismem, kterým červené světlo / NIR pracuje, je stimulace produkce ATP v mitochondriích prostřednictvím interakce s foto-receptorem zvaným cytochrom c oxidáza. Zatímco přesný mechanismus je ještě diskutován, mnoho vědců (včetně Dr. Michael Hamblin) věří, že oxid dusnatý (NO) hraje, 33 ústřední roli. 32 NO samozřejmě hraje v těle mnoho životně důležitých rolí, ale když ho máme příliš mnoho na špatném místě nebo když naše buňky nemají antioxidační kapacitu, aby potlačily hromadění NO, může to bránit výrobě ATP v mitochondriích. 34 Červené / NIR světlo vyloučí NO z mitochondrie a umožní kyslíku vstup do mitochondrie, tím umožní mitochondrii efektivněji produkovat energii.

2 HORMÉZA: Druhým hlavním mechanismem červené / NIR světelné terapie je vytvoření dočasného nízkodávkového metabolického stresu (známého jako horečka, což je také primární mechanismus, proč cvičení funguje), které nakonec vytváří protizánětlivé, anti-oxidační a buněčné obranné systémy buňky.

Zejména přechodné zvýšení ROS (volné radikály) z červeného / NIR světla aktivuje mnoho stejných buněčných obranných systémů. Transkripční faktor NF-kB je aktivován expozicí volných radikálů generovaných červeným a blízkým infračerveným světlem, což podporuje velmi nízkou zánětlivou odpověď. Tím se aktivuje mechanismus nazývaný dráha NRF2 a prvek antioxidační odezvy (A.R.E.) – náš vnitřní buněčný antioxidační obranný systém – který pomáhá uhasit oheň odstraněním zánětu a volných radikálů. Stručně řečeno, stejným způsobem, jak cvičení posiluje vaše svaly tím, že je dočasně zdůrazní, dělá světlo to samé pro náš vnitřní antioxidační a protizánětlivý obranný systém. Pomáhá zvýšit snášenlivost buněk vůči stresu, potlačuje zánět, pomáhá předcházet hromadění volných radikálů a v konečném důsledku činí vaše buňky zdravějšími, energičtějšími a odolnějšími.

Základním principem je v zásadě toto: svítíte na kteroukoli buňku – ať už jde o sval, kůži, žlázu nebo mozek – tyto buňky budou fungovat lépe, když mitochondrie v těchto buňkách produkují více energie.

17 nejlepších výhod blízké infračervené a červené terapie

– Reverzní stárnutí pleti a získejte mladistvou pleť s terapií červeným světlem a terapií s blízkým infračervenému světlu, 80,81,82,83,84,85,86,87,88
– Pomalá ztráta vlasů a opětovné růst vlasů s terapií s blízkým infračerveným světlem a červeným světlem 89,90,91,92,93,94
– Snižte celulitidu pomocí terapie blízkého infračerveného záření a červeného světla 95,96
– Urychlete hojení ran pomocí blízkého infračerveného a červeného světla 98-107
– Bojujte s fibromyalgií a chronickou únavou a zvyšte úroveň energie s blízkým
infračerveným a červeným světlem 110,111,112
– Bojujte s Hashimotovým hypotyreózou s terapií blízkým infračerveným světlem a červeným světlem 122,123,124,125
– Bojujte proti zánětu (a potenciálně s onemocněním souvisejícím se zánětem) pomocí terapie blízkým infračerveným světlem a červeným světlem -145 149
– Bojujte proti depresi a úzkosti s terapií blízkým infračerveným světlem a červeným světlem 156, 157,158,159,160,161,162,163,164
– Vylepšete kognitivní výkon pomocí terapie téměř infračerveným světlem a červeného světla – 166.167.168.169
– Pomozte lečit zánět šlachové tkáně při léčbě infračerveným světlem a červeným světlem – 170,171,172
– Vylepšete zdraví kloubů a boje s artritidou pomocí terapie blízkého infračerveného záření a červeného světla – 184,185,186,191
– Vylepšete orálního zdraví pomocí terapie infračerveného záření a červeného světla – 200,201,202,204,205,206,207,208,209,210,211,212,213,214,215,216,217
– Snížení bolesti pomocí terapie blízkým infračerveným světlem a červeným světlem -241,242,243,244,245,246,247,248,249,250
– Rychlejší spánek a zlepšení kvality spánku – 295 296 297 299 299 299 300
– Zlepšete zdraví mozku a pomalou progresi Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby pomocí terapie blízkým infračerveným světlem a červeným světlem – 309,310,312,313,314,315,316,316
– Zvyšte svalové zisky, sílu, vytrvalost a zotavení pomocí terapií blízkého infračerveného záření a červeného světla – 340 341 342 343 344 344 345 346
– Zvýšení ztráty tuků (a spálení tvrdohlavého tuku) pomocí terapie téměř infračerveným a červeným světlem – 359 360, 362 363 364

Chcete terapeutické vlnové délky, které dosahují skutečných výsledků

Opět nejsou všechny vlnové délky stejné – ani všechna zařízení. Hledejte vlnové délky v osvědčených terapeutických rozsazích. Velké část výzkumu doporučuje:
● 630 – 680 nm (optimální léčivé spektrum červeného světla)
● 800 až 880nm (optimální léčivé spektrum blízkého infračerveného záření)
● nebo kombinace obou

Proč hustota energie ve světelných záležitostech

Hustota energie je také důležitá, protože vaše buňky musí přijímat určitou intenzitu červeného světla, aby ji mohly využívat. Nezapomeňte, že chcete-li znát hustotu výkonu, stačí znát příkon světla a ošetřovanou oblast. Je dobré mít světlo, které má hustotu výkonu nejméně 30 mW / cm2 a přibližně 100 mW / cm2 z blízkého dosahu (např. 18 cm daleko). To nám umožní dostat se na terapeutické úrovně, které se používají ve studiích – zejména pro hlubší tkáně.

Reference

3 Freitas de Freitas et al. (2016) Proposed Mechanisms of Photobiomodulation or Low Level Light Therapy https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29565713
6 http://sunlightinstitute.org/new-research-sheds-more-light-on-parkinsons-disease/
7 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4808871/
8 http://n.neurology.org/content/early/2018/03/07/WNL.0000000000005257
9 https://academic.oup.com/jnci/article/97/3/161/2544132
10 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23094923
11 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214623714000386
12 https://www.ejcancer.com/article/S0959-8049(06)00482-5/abstract
13 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5086738/
14 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28009891
15 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5086738/
16 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28009891
17 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5086738/
18 https://www.medscape.com/viewarticle/860805
19 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24697969
20 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5739143/
21 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5454613/
22 https://hub.jhu.edu/2012/11/14/light-exposure-depression/
23 https://www.nature.com/articles/ijo2015255
24 https://academic.oup.com/aje/article/180/3/245/2739112
25 https://academic.oup.com/edrv/article/35/4/648/2354673
26 https://www.sciencedaily.com/releases/2017/07/170728121414.htm
27 https://hub.jhu.edu/2012/11/14/light-exposure-depression/
32 Hamblin, M. (2008). The role of nitric oxide in low level light therapy.
https://www.researchgate.net/publication/237089612_The_role_of_nitric_oxide_in_low_level_light_therapy
33 Hamblin, M, et al. (2018). Low-level light therapy: Photobiomodulation. Society of Photo-Optical Instrumentation Engineers (SPIE).
34 Hamblin, M. (2008). The role of nitric oxide in low level light therapy.
https://www.researchgate.net/publication/237089612_The_role_of_nitric_oxide_in_low_level_light_therapy
80 Lau et al. The effects of low level laser therapy on irradiated cells: a systematic review
81 Jiang, M. et. al. (2017). A prospective study of the safety and efficacy of a combined bipolar radiofrequency, intense pulsed light, and infrared diode laser treatment for global facial photoaging. Lasers in Medicine and Science, 32(5):1051-1061.
82 Kim, Hee-Kyong. (2017). Effects of radiofrequency, electroacupuncture, and low-level laser therapy on the wrinkles and moisture content of the forehead, eyes, and cheek. Journal I Physical Therapy and Science, 29(2): 290–294.
83 Pinar, Avci. Low-level laser (light) therapy (red and near-infrared light) in skin: stimulating, healing, restoring. SCMS,
32(1): 41-52.
84 Barolet, D. (2009). Ba Regulation of Skin Collagen Metabolism In VitroUsing a Pulsed 660 nm LED Light Source:Clinical Correlation with a Single-Blinded Study, Journal of Investigative Dermatology, 129(12): 2751-2759.
85 Wunsch, A. (2014). A Controlled Trial to Determine the Efficacy of Red and near-infrared light Treatment in Patient Satisfaction, Reduction of Fine Lines, Wrinkles, Skin Roughness, and Intradermal Collagen Density Increase.
Photomedicine in Lasers and Surgery, 32(2): 93–100.
86 Fabiana do Socorro da Silva Dias Andrade et al. (2014) Effects of low-level laser therapy on wound healing
87 Jiang, M. et. al. (2017). A prospective study of the safety and efficacy of a combined bipolar radiofrequency, intense pulsed light, and infrared diode laser treatment for global facial photoaging. Lasers in Medicine and Science, 32(5):1051-1061.
88 Barolet, D. et. al. (2016). Accelerating Ablative Fractional Resurfacing Wound Healing Recovery by Photobiomodulation, Current Dermatology Reports, 5(3): 232-38.
89 Lanzafame, R. J. et. al. (2014). The growth of human scalp hair in females using visible red light laser and LED sources. Lasers in Surgery and Medicine, 46(8): 601-607.
90 Wiley, A. et. al. Hair stimulation following laser and intense pulsed light photo-epilation: Review of 543 cases and ways to manage it. Lasers in Surgery and Medicine, 39(4): 297-301.
91 Kim, S.S. et. al. (2007).Phototherapy of androgenetic alopecia with low level narrow band 655-nm red light and 780-nm infrared light. J of American Academy of Dermatology. American Academy of Dermatology 65th Annual Meeting. p. AB112.
92 Jimenez JJ., et al. (2014) Efficacy and safety of a low-level laser device in the treatment of male and female pattern hair loss: a multicenter, randomized, sham device-controlled, double-blind study.
93 Dodd EM., et al. (2017) Photobiomodulation therapy for androgenetic alopecia: A clinician’s guide to home-use devices cleared by the Federal Drug Administration.
94 Adil A., et al. (2017) The effectiveness of treatments for androgenetic alopecia: A systematic review and meta-analysis
95 Gold et al. (2011). Reduction in thigh circumference and improvement in the appearance of cellulite with dual-wavelength, low-level laser energy and massage.
96 Avci et al. (2013). Low-level laser (light) therapy (LLLT) in skin: stimulating, healing, restoring.
98 Balboni, G.C., et. al. (1986) Effects of He-Ne/I.R. lasers irradiation on two lines of normal human fibroblasts in vitro. Arch Italian journal of Anatomy and Embryology, 91:179–188.
99 Bosarta, M., et. al. (1984) In vitro fibroblast and dermis fibroblast activation by laser irra- diation at low energy. Dermatologica, 168:157–162
100 Lam, T.S., et. al. (1986) Laser stimulation of collagen synthesis in human skin fibroblast cultures. Lasers in the Life Sciences, 1:61–77
101 Trelles, M. A. et. al. (2006). Red light-emitting diode (LED) therapy accelerates wound healing post-blepharoplasty and periocular laser ablative resurfacing. Journal of Cosmetic Laser Therapy, 8(1): 39-42
102 Barolet, D. et. al. (2016). Accelerating Ablative Fractional Resurfacing Wound Healing Recovery by Photobiomodulation, Current Dermatology Reports, 5(3): 232-38.
103 de Abreu Chaves, M. E. et. al. (2014). Effects of low-power light therapy on wound healing: LASER x LED * . Anais Brasileiros de Dermatologia. 89(4): 616–623.
104 de Lima, F. (2014). Use alone or in Combination of Red and Infrared Laser in Skin Wounds. Lasers in Medicine and Science, (2): 51–57.
105 Mester, E. et. al. (1978). Stimulation 532 of wound healing by means of laser rays. Acta Chir Acad Sci Hung 19:163–170
106 Mester, E, et. al. (1985). The biomedical effects of laser application. Lasers in Surgery and Medicine, 5:31–39.
107 Kana, J. S., et. al. (1981). Effect of low-power density laser radiation on healing of open skin wound in rats. Archives in Surgery, 116:293–296.
110 Gur, A. (2002). Efficacy of low power laser therapy in fibromyalgia: a single-blind, placebo-controlled trial. Lasers in Medical Science, 17(1): 57-61.
111 Ruaro, J. A. (2014). Low-level laser therapy to treat fibromyalgia. Lasers and Medicine in Science, 29(6):1815-9.
112 Da Silva, M. et al. (2017). Randomized, blinded, controlled trial on effectiveness of photobiomodulation therapy and exercise training in the fibromyalgia treatment. Lasers in Medical Science.
121 Heiskanen V. “Valtsu” (205). Hypothyroidism: Could it be treated with light? Valtsu’s. Heiskanen V. “Valtsu” (205). Hypothyroidism: Could it be treated with light? Valtsu’s.
123 Heiskanen V. “Valtsu” (205). Hypothyroidism: Could it be treated with light? Valtsu’s.
124 Heiskanen V. “Valtsu” (205). Hypothyroidism: Could it be treated with light? Valtsu’s.
125 Heiskanen V. “Valtsu” (205). Hypothyroidism: Could it be treated with light? Valtsu’s.
145 Franceschi C (2014). Chronic inflammation (inflammaging) and its potential contribution to age-associated diseases. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24833586
149 Cotler at al. (2015). The Use of Low Level Laser Therapy (LLLT) For Musculoskeletal Pain.
156 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19995444
157 Disner, S. G. (2016). Transcranial Laser Stimulation as Neuroenhancement for Attention Bias Modification in Adults with Elevated Depression Symptoms. Sep-Oct;9(5):780-7.
158 Mohammed, H. S. (2016). Transcranial low-level infrared laser irradiation ameliorates depression induced by reserpine in rats. Lasers in Medical Science, 31(8):1651-1656.
159 Xu, Z. (2017). Low-Level Laser Irradiation Improves Depression-Like Behaviors in Mice. Molecular Neurobiology, 54(6):4551-4559.
160 Salehpour, F. (2016). Therapeutic effects of 10-HzPulsed wave lasers in rat depression model: A comparison between near-infrared and red wavelengths. Lasers in Surgery and Medicine, 48(7):695-705. doi: 10.1002/lsm.22542. Epub 2016 Jul 1.
161 Wu, X. (2012). Pulsed light irradiation improves behavioral outcome in a rat model of chronic mild stress. Lasers in Surgical Medicine, 44(3): 227-32.
162 Tanaka, Y. (2011). Infrared radiation has potential antidepressant and anxiolytic effects in animal model of depression and anxiety. Brain Stimulation, 4(2):71-6.
163 Schiffer, F. (2009). Psychological benefits 2 and 4 weeks after a single treatment with near infrared light to the forehead: a pilot study of 10 patients with major depression and anxiety. Behavioral Brain Function, 5:46.
164 Henderson TA., et al. (2017) Multi-Watt Near-Infrared Phototherapy for the Treatment of Comorbid Depression: An Open-Label Single-Arm Study.
166 Hwang, J. (2016). Cognitive enhancement by transcranial laser stimulation and acute aerobic exercise. Lasers in Medical Science, 31(6):1151-60.
167 Blanco, N. (2017). Improving executive function using transcranial infrared laser stimulation. Journal of Neuropsyhology, 11(1): 14–25.
168 Vargas, E. (2017). Beneficial neurocognitive effects of transcranial laser in older adults. Lasers in Medical Science, 32(5):1153-1162.
169 Blanco, N. (2017). Improving executive function using transcranial infrared laser stimulation. Journal of Neuropsyhology, 11(1): 14–25.
170 Tumilty, S. (2010). Low level laser treatment of tendinopathy: a systematic review with meta-analysis. Photomedicine and Laser Surgery, 28(1):3-16.
171 Bjordal, J.M., (2006). A randomised, placebo controlled trial of low level laser therapy for activated achilles tendinitis with microdialysis measurement of peritendinous prostaglandin E2 concentrations. British Journal of Sports Medicine, 40:76–80.
172 Tumilty, S. (2010). Low level laser treatment of tendinopathy: a systematic review with meta-analysis. Photomedicine and Laser Surgery, 28(1):3-16.
184 Hegedus et al. (2009). The Effect of Low-Level Laser in Knee Osteoarthritis: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Trial.
185 Hamblin, M. et al. (2013). Can osteoarthritis be treated with light? Arthritis Research & Therapy. https://arthritis-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/ar4354
186 Taheri et al. (2014). The effect of low-level laser therapy on knee osteoarthritis: prospective, descriptive study.
191 Hamblin, M. et al. (2013). Can osteoarthritis be treated with light? Arthritis Research & Therapy. https://arthritis-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/ar4354
200 Zohreh, V. (2007). Application Of Low Level Laser Therapy (Red and near-infrared light) In Treatment Of Chronic Tonsillitis: (Case Series)
201 Aggarwal, H. (2014). Efficacy of Low-Level Laser Therapy in Treatment of Recurrent Aphthous Ulcers – A Sham Controlled, Split Mouth Follow Up Study. Journal of clinical and diagnostic research : JCDR. 8(2): 218–221
202 Carvalho, D. (2011). Herpes simplex recorrente: laser terapia como m todo alternativo para. Revista da Sociedade Brasileira de Medicina Tropical, 44(3):397-399.
204 Genc, G. (2013). Effect of low-level laser therapy (red and near-infrared light) on orthodontic tooth movement. Lasers in Medical Science, 28(1):41-7.
205 Seifi, M. (2014). Effects of low-level laser therapy on orthodontic tooth movement and root resorption after artificial socket preservation. Dental research journal, 61(6):
206 Yassaei, S. (2013). Effect of Low Level Laser Therapy on Orthodontic Tooth Movement: A Review Article. Journal of Dentistry (Tehran). 10(3): 264–272.
207 Basso, F. G. (2011). In Vitro effect of low-level laser therapy on typical oral microbial biofilms. Brazilian Dental Journal, 22(6):502-10.
208 Asnaashari, M. (2016). A comparison of the antibacterial activity of the two methods of photodynamic therapy (using diode laser 810 nm and LED lamp 630 nm) against Enterococcus faecalis in extracted human anterior teeth. Photodiagnosis and Photodynamic Therapy, 13: 233-237.
209 Rios, A. (2011). Evaluation of photodynamic therapy using a light-emitting diode lamp against Enterococcus faecalis in extracted human teeth. Journal of Endocrinology, 37(6): 856-9.210 Aggarwal, H. (2014). Efficacy of Low-Level Laser Therapy in Treatment of Recurrent Aphthous Ulcers – A Sham
Controlled, Split Mouth Follow Up Study. Journal of clinical and diagnostic research : JCDR. 8(2): 218–221
211 Maver-Biscanin, M. (2005). Effect of Low-Level Laser Therapy on Candida albicans Growth in Patients with Denture Stomatitis. Photomedicine and Laser Surgery, 23(3): 328-332.
212 Teichert, M.C., et. al. (2002). Treatment of oral candidiasis with methylene blue-mediated photodynamic therapy in an immunodeficient murine model. Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology, And Endodontics,
93(2):155-60.
213 Gerschman, J. A. (1994). Low level laser therapy for dentinal tooth hypersensitivity. Australian Dental Journal, 39(6):353-7.
214 Orhan, K. (2011). Low-level laser therapy of dentin hypersensitivity: a short-term clinical trial. Lasers in Medical Science, 26(5): 591-8.
215 Vieru, D. (2017). Low Level Laser Therapy In The Treatment Of Periodontal Disease. Laser Therapy, 16(4): 199-206.
216 Obradovic, R. (2012). Low-Level Lasers as an Adjunct in Periodontal Therapy in Patients with Diabetes Mellitus. Diabetes Technology and Therapy,14(9): 799–803.
217 Vieru et al. (2007). Low level laser treatment in Periodontal Disease.
239 Kingsley, J. D. (2014). Low-level laser therapy as a treatment for chronic pain. Fronteirs in Physiology, 5: 306.
240 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0304395906002880
241 Kingsley, J. D. (2014). Low-level laser therapy as a treatment for chronic pain. Fronteirs in Physiology, 5: 306.
242 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4704537/
243 Okuni, I. (2012). Low Level Laser Therapy (Red and near-infrared light) for Chronic Joint Pain of the Elbow, Wrist and Fingers, Laser Therapy, 21(1): 33–37.
244 https://www.journalofphysiotherapy.com/article/S0004-9514(14)60127-6/abstract
245 Ohkuin, I. (2011). Low level laser therapy (red and near-infrared light) for patients with sacroiliac joint pain. Laser Therapy, 20(2):117-21.
246 Arslan, H. (2017). Effect of Low-level Laser Therapy on Postoperative Pain after Root Canal Retreatment: A Preliminary Placebo-controlled, Triple-blind, Randomized Clinical Trial. Journal of Endocrinology, [Epub]
247 Alayat, M. S. (2017). Efficacy of Multiwave Locked System Laser on Pain and Function in Patients with Chronic Neck Pain: A Randomized Placebo-Controlled Trial. Photomedicine in Laser Surgery, 35(8): 450-455.
248 Dima, R. (2017). Review of Literature on Low-level Laser Therapy Benefits for Nonpharmacological Pain Control in Chronic Pain and Osteoarthritis. Alternative Therapy in Health and Medicine.
249 https://www.jstage.jst.go.jp/article/islsm/14/0_Pilot_Issue_2/14_0_Pilot_Issue_2_0_79/_article/-char/ja/
250 Kingsley, J. D. (2014). Low-level laser therapy as a treatment for chronic pain. Fronteirs in Physiology, 5: 306.
295 Xu C, Wu Z, Wang L, Shang X, Li Q. 2002. The effect of endonasal low energy He-Ne laser treatment on insomniaon on sleep EEG. Prac J Med Pharm. 19(6): 407-408 (in Chinese).
296 Wang F. 2006. Therapeutic effect observation and nurse of intranasal low intensity laser therapy on insomnia. Journal of Community Medicine. 4(3): 58 (in Chinese).
297 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jbio.201700282
298 http://www.mediclights.com/wp-content/uploads/2012/08/Natural-treatment-for-insomnia-and-sleep-disorder-08-12.pdf
299 Xu C, Wu Z, Wang L, Shang X, Li Q. 2002. The effect of endonasal low energy He-Ne laser treatment on insomniaon on sleep EEG. Prac J Med Pharm. 19(6): 407-408 (in Chinese).
300 Wang F. 2006. Therapeutic effect observation and nurse of intranasal low intensity laser therapy on insomnia. Journal of Community Medicine. 4(3): 58 (in Chinese).
301 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jbio.201700282
309 Johnstone, D. et. al. (2015). Turning On Lights to Stop Neurodegeneration: The Potential of Near Infrared Light Therapy in Alzheimer’s and Parkinson’s Disease. Frontiers in Neuroscience, 9: 500.
310 Fannie Darlot,Ph.D., et al. (2015) Near-infrared light is neuroprotective in a monkey model of Parkinson disease
312 Hamblin, M, et al. (2018). Low-level light therapy: Photobiomodulation. Society of Photo-Optical Instrumentation Engineers (SPIE).
313 Meng, C. et al. (2013). Low-level laser therapy rescues dendrite atrophy via upregulating BDNF expression: implications for Alzheimer’s disease. The Journal of Neuroscience.
314 Johnstone, D. et al. (2015). Turning On Lights to Stop Neurodegeneration: The Potential of Near Infrared Light Therapy in Alzheimer’s and Parkinson’s Disease. Frontiers in Neuroscience.
315 de la Torre, JC. (2017). Treating cognitive impairment with transcranial low level laser therapy. Journal of
Photochemistry and Photobiology.
316 Hamblin, M. (2016). Shining light on the head: Photobiomodulation for brain disorders. BBA Clinical.
340 Avni, D., et. al. (2005). Protection of skeletal muscles from ischemic injury: low-level laser therapy increases antioxidant activity. Photomedicine and Laser Surgery, 23:273–277.
341 Rizzi, C.F., et al. (2006). Effects of low-level laser therapy (red and near-infrared light) on the nuclear factor (NF)- kappaB signaling pathway in traumatized muscle. Lasers in Surgery and Medicine, 38: 704–713.
342 Bjordal, J.M., (2006). A randomised, placebo controlled trial of low level laser therapy for activated achilles tendinitis with microdialysis measurement of peritendinous prostaglandin E2 concentrations. British Journal of Sports Medicine, 40:76–80.
343 Aimbire, F., et al. (2006). Low-level laser therapy induces dose-dependent reduction of TNFalpha levels in acute inflammation. Photomedicine in Laser Surgery, 24:33–37.
344 De Almeida, et al. (2012). Red (660 nm) and infrared (830 nm) low-level laser therapy in skeletal muscle fatigue in humans: what is better? Lasers in Medical Science.
345 Halliwell, B. Free radicals in biology and medicine. Oxford: Oxford University Press; 2000.
346 Sene-Fiorese, M. et al. (2015). The potential of phototherapy to reduce body fat, insulin resistance and „metabolic inflexibility“ related to obesity in women undergoing weight loss treatment. Lasers in Surgery and Medicine,
Oct;47(8):634-42.
359 Jackson, R.F., et. al. (2009). Low-level laser therapy as a non-invasive approach for body contouring: A randomized, controlled study. Lasers in Surgery and Medicine, 41(10):799–809.
360 Jackson, R.F., et. al. (2012). Application of low-level laser therapy for noninvasive body contouring. Lasers in Surgery
and Medicine, 44(3):211–217
362 McRae, E. et. al. (2013). Independent evaluation of low-level laser therapy at 635 nm for non-invasive body contouring of the waist, hips, and thighs. Lasers in Surgery and Medicine.
363 Suppversity.(2015) Phototherapy Doubles Fat Loss (11 vs. 6%) & Improvements in Insulin Sensitivity (40 vs. 22%) and Helps Conserve Lean Mass in Recent 20 Weeks ‚Exercise for Weight Loss Trial‘
364 Suppversity.(2015) Phototherapy Doubles Fat Loss (11 vs. 6%) & Improvements in Insulin Sensitivity (40 vs. 22%) and Helps Conserve Lean Mass in Recent 20 Weeks ‚Exercise for Weight Loss Trial‘
385 https://www.selfhacked.com/blog/interview-with-dr-michael-hamblin-harvard-professor-and-infrared-therapy-expert/
386 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5568598/

Následuj nás / Follow us

PAGE TOP